Hulajnogą wjechała w pieszą. Poszkodowana ze złamaniem, sprawa trafi do sądu

W Zielonej Górze doszło do zderzenia jadącej hulajnogą z pieszą, która z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Korzystanie z hulajnóg stało się bardzo popularne w ostatnich latach, ale niestety zdarza się, że użytkownicy tych pojazdów zapominają o obowiązujących ich przepisach. Przez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy oraz niezachowanie szczególnej ostrożności dochodzi do groźnych zdarzeń. Kolejny przykład niebezpiecznej jazdy pochodzi z Zielonej Góry.

W poniedziałek 12 września doszło do wypadku z udziałem kierującej hulajnogą i pieszej, który został zarejestrowany przez miejski monitoring. Na ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze kobieta poruszająca się elektryczną hulajnogą zderzyła się z pieszą wchodzącą na przejście. Piesza upadła i uderzyła głową o asfalt. Poszkodowana ze złamaniem kości została przewieziona do szpitala. Policjanci zdarzenie to zakwalifikowali jako wypadek drogowy i teraz sprawą zajmie się sąd.

Zobacz wideo

Tylko odpowiedzialne zachowanie pozwala uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Jeśli korzystający z hulajnogi porusza się po chodniku, jest zobowiązany jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im poruszania się.

Zderzenie busa z ciężarówką w Bytoni. Zginęły dwie osobyWypadek w Bytoni. W zderzeniu busa z ciężarówkę zginęły dwie osoby

Użytkownicy hulajnóg muszą również wiedzieć, że limit prędkości na ścieżce to 20 kilometrów na godzinę. Ponadto zabrania się korzystania z tego pojazdu przez więcej niż jedną osobę, nie wolno podczas jazdy korzystać z telefonu komórkowego, ani przewozić zwierząt czy ładunków. Hulajnogą nie można przejeżdżać przez przejście dla pieszych, na którym nie ma wyznaczonego przejazdu dla rowerów, a kierujący nie może jechać hulajnogą pod wpływem alkoholu.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl.

Więcej o: