Ford Transit Custom. Auto ponadczasowe

Ford Transit Custom to jedna z wyraźniejszych gwiazd tego amerykańskiego producenta. Czemu jest tak popularny?

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford Transit Custom przypadł do gustu wielu europejskim klientom, w tym również w Polsce. Czemu jednak jest jednym z najważniejszych modeli dostawczych Forda?

Zobacz wideo Ford E-Transit Custom na pierwszym wideo

Transit Custom jest dostępny zarówno jako Van, Van z podwójną kabiną, Kombi, ale także jako Kombi Van, łącząc funkcje osobowe i dostawcze. Co istotne, samochód we wszystkich wersjach jest w sprzedaży w Polsce zarówno z krótkim (L1), jak i długim (L2) rozstawem osi. W tej drugiej wersji długość samochodu wynosi 5340 mm, a pojemność przestrzeni ładunkowej do 8,3 m3.

Maksymalna ładowność wersji Van przekracza 1400 kg, a w połączeniu z szerokością między nadkolami powyżej 1,3 metra oznacza, że zmieszczą się tam co najmniej 2 europalety z towarem i dodatkowe sprzęty. Transit Custom może też holować przyczepę o masie do 2800 kg.

Samochód został przygotowany do ciężkiej pracy, również stylistycznie. Wysoko osadzone przednie reflektory znajdują się nad linią zderzaka, aby uniknąć ich uszkodzenia, a tylny zderzak został wykonany z kilku segmentów, aby zminimalizować koszty ewentualnych napraw. Dodatkowo kierunkowskazy znajdują się po wewnętrznej krawędzi lusterek bocznych, aby zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia. Kolejną zaletą jest Ford Easy Fuel – wlew paliwa, który chroni przed zatankowaniem niewłaściwego paliwa.

We wnętrzu znajdzie się dużą liczbę schowków i uchwyty na dokumenty czy kubki, a także rozkładany stolik zintegrowany z podwójnym przednim siedzeniem pasażera. W wersjach osobowych oparcie można złożyć do przodu i uzyskać płaską powierzchnię, zaś nieużywany fotel można także wymontować.

Ford Transit Custom jest dostępny z silnikami wysokoprężnymi. Obejmuje ona cztery wersje mocy w 2-litrowym silniku Ford New EcoBlue – 105 KM, 130 KM i 170 KM. Samochód można mieć zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów.

Co więcej auto ma różne wersje wyposażenia. Odmiana Trail na wyposażeniu ma mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który pomaga zmniejszyć poślizg kół i umożliwia wjazd w trudno dostępne miejsca. Model można kupić także w wersji z pakietem stylizacyjnym Sport obejmującym dwa pasy na pokrywie silnika, liczne spojlery oraz dodatki, dzięki którym samochód wygląda bardziej agresywnie.

W ofercie producenta znalazły się również akcesoria m.in. drabinka na tylnych drzwiach, profesjonalne poprzeczki, platforma bagażowa, antypoślizgowa podłoga czy kratki ochronne tylnych szyb.

W Polsce, Transit Custom w okresie od stycznia do sierpnia 2022 r. sprzedał się w 2066 egzemplarzach i jest w czołowej piątce pod względem sprzedaży na całym rynku samochodów dostawczych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.