Terenowy koncept od Volkswagena. Inspirowana rajdami wersja ID.4

Volkswagen zaprezentował najnowszy elektryczny koncept terenowy ID. XTREME. Model ten ma wybadać, czy klienci chcieliby taki samochód.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Samochody elektryczne pojawiają się już w niemal każdym segmencie. Volkswagen podczas imprezy ID. Treffen w Locarno w Szwajcarii zaprezentował swój elektryczny pomysł na auto terenowe – ID. XTREME.

Zobacz wideo Volkswagen ID.5 - testujemy auto, z którym możesz porozmawiać

Auto jako bazę wykorzystuje model ID.4 GTX. Wyposażony jest w nowe oprogramowanie i napęd, który zwiększa moc do 387 KM, czyli o 88 KM więcej niż ID.4 GTX.

Jeśli chodzi o stylistykę, auto ma podwyższone zawieszenie, 18-calowe felgi z terenowymi oponami, zmodyfikowany przedni zderzak oraz szersze o 50 mm nadkola wykonane metodą druku 3D. Do tego samochód został wyposażony w bagażnik dachowy ze światłem LED oraz w aluminiową płytę chroniącą podwozie.

ID. XTREME ma również dostarczać wyjątkowych wrażeń akustycznych. Dźwięk dobywa się z głośnika umieszczonego w nadkolu.

Wnętrze pojazdu wypełnione jest wieloma wstawkami z Alcantary i elementami w pomarańczowym kolorze. Zmieniono również siedzenia w stosunku do ID.4.

Podstawą do jego budowy był nieużywany już egzemplarz testowy sprzed uruchomienia produkcji ID.4 oraz używany wcześniej akumulator o pojemności 77 kWh. Na ten moment trudno wyrokować, czy Volkswagen zdecyduje się na wersję produkcyjną modelu. Jednak wsłuchuje się w opinie, które bierze bardzo poważnie.

Jeśli samochód spotka się z pozytywnym odzewem od społeczności fanów Volkswagena i użytkowników aut elektrycznych, wtedy władze koncernu zdecydują co dalej postąpić z konceptem. Jeśli będą to pozytywne informacje zwrotne, wtedy zdecydują w jakim kierunku rozwijać projekt.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.