Nowy pickup od chińskiego producenta. Jest hybrydowy

Great Wall Motors ma nadzieję zarobić na ciągłym popycie na pickupy. Wprowadził pierwszego hybrydowego pickupa o nazwie Shanhai Cannon.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Według obiegowej opinii, pickupy to domena amerykańskiej motoryzacji, ewentualnie japońskiej. Jednak Chińczycy mają również coś do powiedzenia w tej kwestii. Great Wall Motors wprowadza ekskluzywnego pickupa Shanhai Cannon.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 124

Producent zaoferuje ten model z trzema wersjami napędowymi. Będą to 2-litrowa turbodoładowana hybryda benzynowa, czterocylindrowy turbodiesel o pojemności 2,4 litra i 3-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy V6. Dane dotyczące mocy i momentu obrotowego dwóch pierwszych napędów nie są jeszcze znane, ale wiadomo już, że 3-litrowa V6-ka wytwarza 352 KM mocy i 500 Nm momentu obrotowego. Połączony jest on z dziewięciobiegową skrzynią automatyczną.

Dane techniczne Shanhai Cannon ujawniają, że ma ona długość 5440 mm, szerokość 1991 mm i wysokość wynoszącą 1924 mm. Rozstaw osi wynosi 3350 mm. Paka tego modelu na długość 1500 mm, szerokość 1520 mm i głębokości 500 mm i jest wyposażona w co najmniej 18 punktów mocowania.

Stylistycznie model czerpie inspirację z SUV-a Tank 500. Jest to szczególnie widoczne z przodu, gdzie znajduje się zestaw bardzo podobnych reflektorów i masywna osłona chłodnicy z chromowanym wykończeniem. Pickup ma również wybrzuszony przedni zderzak i poszerzone przednie oraz tylne nadkola. Tył jest stosunkowo prosty, chociaż klapa jest nietypowa, ponieważ można ją otworzyć jak w normalnym pickupie lub podzielić na dwie części.

Great Wall opisuje Shanhai Cannon jako najbardziej luksusową półciężarówkę, co widać na zdjęciach wnętrza. Na wyposażeniu jest duży ekran dotykowy, cyfrowy zestaw wskaźników, wiele akcentów z drewna, dwukolorowe niebiesko-białe wykończenie skóry, a nawet fotele w drugim rzędzie z elektryczną regulacją.

Ceny modelu nie zostały jeszcze ogłoszone.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.