Nie żyje Cyrus Mistry. Były prezes koncernu Tata zginął w wypadku samochodowym

Były prezes koncernu Tata, Cyrus Mistry, zginął w niedziele w wypadku samochodowym w oddalonej o ok. 100 km od Bombaju miejscowości Palghar. Miliarder miał 54 lata.

Były prezes koncernu Tata zginął w niedzielę po południu w miejscowości Palghar. Jak informuje lokalna policja, przedsiębiorca jechał swoim Mercedesem z Gudżaratu do Bombaju z trzema innymi osobami.

Tragiczna kolizja

Z informacji przekazanych przez hinduską stację NDTV wynika, że samochód, którym podróżował Mistry wyprzedzał z nadmierną prędkością inne auto z lewej strony. Warto zaznaczyć, że w Indiach panuje ruch lewostronny.

Kierowca stracił panowanie na pojazdem, który wkrótce zderzył się z betonową barierą. Mistry, podróżujący na tylnym siedzeniu, w czasie wypadku miał niezapięte pasy bezpieczeństwa, co poskutkowało niezałączeniem się poduszki powietrznej. Oprócz miliardera śmierć poniósł jeszcze jeden podróżujący. Pozostała dwójka została ranna.

"Indyjski przemysł stracił jedną ze swoich lśniących gwiazd"

Wielu indyjskich polityków i osób związanych z biznesem zaszokowała informacja o śmierci Mistry'ego. Do tego grona należy premier Indii Narendra Modi. Polityk nazwał śmierć przedsiębiorcy przedwczesną i szokującą, dodając, jak istotną dla Indii był on osobą.

Do kondolencji dołączył się również Pyush Goyal, indyjski minister handlu i przemysłu - "Indyjski przemysł stracił jedną ze swoich lśniących gwiazd, których wkład w postęp gospodarczy Indii będzie zawsze pamiętany".

Krótka biografia miliardera

Cyrus Mistry urodził się 4 lipca 1968 roku w Bombaju. Wykształcenie zdobył w Wielkiej Brytanii, gdzie w 1990 roku został absolwentem inżynierii lądowej londyńskiego Imperial College, a w 1996 roku ukończył kierunek zarządzanie w London Business School. 

Mistry był szóstym i zarazem drugim spoza rodziny Tata, prezesem indyjskiego koncernu. Prowadził spółkę w latach 2012 - 2016. Jego miejsce zajął poprzedni prezes, Ratan Tata.

W chwili śmierci majątek przedsiębiorcy szacowany był na ok. 30 mld dolarów. Cyrus Mistry odszedł w wieku 54 lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.