Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Nie. I długo poczekamy na niedzielne zakupy

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Nie. Jeśli potrzebujecie jechać na zakupy, to kierujcie się do sklepów osiedlowych lub na stację benzynową. W dużych sklepach 4 września zakupów nie zrobicie.

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Nie.

Więcej artykułów i porad znajdziesz na stronie głównej gazety.pl.

Niedziela 4 września nie jest niedzielą handlową. I na pytanie, czy dzisiaj jest niedziela handlowa w najbliższych tygodniach odpowiedź będzie zawsze przecząca. We wrześniu, październiku i listopadzie żadna niedziela nie będzie już handlowa. Kiedy będzie można pojechać na duże zakupy? Dopiero:

  • 11 grudnia
  • i 18 grudnia, akurat na przedświąteczne zakupy.

Dzisiaj uratują was sklepy osiedlowe, słynna sieć z płazem w logo oraz stacje benzynowe.

Zobacz wideo Fuzja Orlenu z Lotosem to dobra decyzja?

Jeśli przy okazji szybkich zakupów będziecie chcieli zatankować, to mamy dwie informacje. Dobrą i złą. Ceny benzyny cały czas powolutku spadają. Zaczęliśmy od dobrej. Złą dedykujemy kierowcom z silnikami Diesla - różnica między 95 a ON cały czas się powiększa i już na wielu stacjach przekroczyła złotówkę na litrze. Eksperci e-petrol szacują, że w najbliższych dniach średnie ceny będą się kształtować tak:

  • Benzyna Pb95 - 6,52-6,64 zł za litr
  • Benzyna Pb98 - 7,35-7,48 zł za litr
  • Diesel ON - 7,65-7,79 zł za litr

A autogaz? Za LPG średnio będziemy płacić 3,14-3,23 zł za litr.

A co z wakacyjnymi rabatami? Mogą wciąż obowiązywać

Akcję obniżek zainicjował Orlen. Limitowana promocja na tańsze paliwo dotyczyła uczestników programu lojalnościowego Vitay. W ramach której kierowcy mogli trzy razy w miesiącu zatankować 50 litrów paliwa (benzyna lub olej napędowy) ze zniżką 30 groszy na litrze. Karta dużej rodziny upoważniała do rabatu w wysokości 40 groszy. Identyczne zasady bardzo szybko wprowadziła siostrzana stacja Lotos w ramach programu lojalnościowego Navigator.

Promocja miała potrwać do 31 sierpnia br., ale szybko ogłoszono przedłużenie akcji o kolejne dwa tygodnie.

Do 15 września uczestnicy programu VITAY będą mogli zatankować paliwo z rabatem 30 groszy za litr, a posiadacze Karty Dużej Rodziny z rabatem 40 groszy za litr

- poinformował na Twitterze Daniel Obajtek. Na przełomie czerwca i lipca wakacyjną akcję rabatową ogłaszały również największe stacje w Polsce: Circle K, BP, Shell czy Moya. Ta ostatnia też prędko ogłosiła, że zamierza podtrzymać wakacyjne rabaty także na początku września.

Przedłużamy promocję -30 gr/l na cały wrzesień! Przy tankowaniu Shell FuelSave 95 i Shell FuelSave Diesel oszczędzaj nawet 15 zł! Liczba transakcji nieograniczona

- czytamy na stronie Shella. Przed wyborem stacji sprawdźcie więc stronę internetową waszej ulubionej stacji. Możliwe, że ta również przedłużyła kierowcom wakacje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.