Rozbiła się jadąc z czwórką dzieci. Miała 3,5 promila alkoholu w organizmie

Ludzie pod wpływem procentowych napojów podejmują nierozsądne decyzje. Spore kłopoty czekają kobietę, która rozbiła Renault Scenic na ogrodzeniu posesji. Matka przewożąca w aucie czworo dzieci prowadziła kompletnie pijana.

Policjanci z Rybnika zatrzymali 42-latkę, która pijana wsiadła za kierownicę samochodu. Badanie alkomatem wskazało w organizmie aż 3,5 promila alkoholu. Kobieta około godziny 18.40 w Łukowie Śląskim rozbiła samochód na ogrodzeniu posesji. Funkcjonariuszy na miejsce zdarzenia wezwał świadek, który nie pozwolił oddalić się kierującej.

Rybniccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili na miejscu, że kobieta jadąca Renault Scenic nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Po utraceniu panowania nad pojazdem wjechała w ogrodzenie i rozbiła samochód.

Pijany kierowca spowodował wypadek i uciekł zostawiając rannychPonad 20 tysięcy pijanych kierowców na polskich drogach w wakacje 2022

Z komunikatu prasowego dowiadujemy się, że mieszkanka powiatu rybnickiego podróżowała z czwórką dzieci w wieku 4, 8, 10 i 13 lat, które przewożone były bez wymaganych fotelików ochronnych. W wyniku zdarzenia najmłodszy chłopczyk doznał ogólnych potłuczeń ciała i został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala na obserwację. 

Skrajnie nieodpowiedzialna kobieta została zatrzymana przez policjantów do wytrzeźwienia. Dodatkowo wyszło na jaw, że 42-latka wsiadła za kierownicę auta mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego i narażenie pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, a także niestosowanie się do wyroku sądu.

Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu to proszenie się o kłopoty. Niestety, mimo bardzo wysokich kar dla pijanych kierowców, przykład 42-latki z województwa śląskiego pokazuje, że nie brakuje nieodpowiedzialnych zmotoryzowanych, którzy pod wpływem alkoholu decydują się kierować samochodami i stwarzają tym samym poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

Zobacz wideo Pijany kierowca wjechał do piaskownicy
Więcej o: