Motospacer z Toyotą RAV4. Jedziemy do opuszczonej wsi w Puszczy Kampinoskiej

Niektóre wycieczki wymagają więcej odwagi niż inne. Tym razem wybraliśmy się do opuszczonej wsi Bromierzyk. Chcieliśmy sprawdzić, czy legenda, która jej dotyczy, jest prawdziwa. Dlatego wybraliśmy samochód do zadań specjalnych.

Toyota RAV4 2.5 Hybrid Adventure to uniwersalny SUV japońskiej marki z napędem hybrydowym 4. generacji Dynamic Force. Toyota RAV4 może zaskoczyć wieloma cechami. To model klasy SUV, który sprawdza się w mieście i poza nim, jest oszczędny i niezawodny, ale dodatkowo ma dobre właściwości terenowe.

Dotyczy to zwłaszcza wersji Adventure wyposażonej w napęd 4x4 o mocy 222 KM i bogate wyposażenie. Napęd AWD-i działa przy użyciu dodatkowego elektrycznego silnika, który jest umieszczony przy tylnej osi. Przeniesienie momentu obrotowego na cztery koła działa elektronicznie, bez mechanicznego połączenia z napędem przednich kół.

Zobacz wideo Motospacer z Toyotą RAV4. Jedziemy do opuszczonej wsi w Puszczy Kampinoskiej

Wieś w puszczy jest opuszczona, a w pobliskim lesie straszy

Robi to bardzo sprawnie, o czym przekonaliśmy się jadąc do opuszczonej wsi Bromierzyk leżącej zachodnim skraju Puszczy Kampinoskiej. Na jej temat krąży złowroga legenda. Podobno mieszkańcy wyprowadzili się z niej, twierdząc, że nawiedzają ich duchy przybywające z pobliskiego lasu samobójców.

Dodatkową atrakcją było odwiedzenie leśnej kapliczki, w pobliżu której gasną silniki wszystkich aut. Wtedy wyraźnie słychać złowrogie dźwięki dochodzące z puszczy. Zobaczcie, jak z takim wyzwaniem poradziła sobie Toyota RAV4 2.5 Hybrid z napędem i-AWD w wersji Adventure.

Na Motospacer zaprasza was redaktor naczelny Moto.pl Tomasz Korniejew i Jacek Duda, przewodnik miejski. Sprawdźcie, czy nasi dwaj bohaterowie przeżyli jakieś mrożące krew w żyłach historię i czy wrócili bezpiecznie do Warszawy.

Motospacer z Toyotą RAV4. Jedziemy do opuszczonej wsi w Puszczy KampinoskiejMotospacer z Toyotą RAV4. Jedziemy do opuszczonej wsi w Puszczy Kampinoskiej fot. Moto.pl

Motospacer z Toyotą RAV4. Jedziemy do opuszczonej wsi w Puszczy KampinoskiejMotospacer z Toyotą RAV4. Jedziemy do opuszczonej wsi w Puszczy Kampinoskiej fot. Moto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.