Diabelski Harley-Davidson. Nowy model w limitowanej edycji

Kolejny model z kolekcji Kultowe Ikony - Low Rider El Diablo. Jest to hołd dla kultowej stylistyki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Harley-Davidson jest jednym z najbardziej znanych producentów motocykli. Właśnie wprowadził nowy model z kolekcji Kultowe Ikony, który ma być hołdem dla kultowej stylistyki.

Zobacz wideo Harley-Davidson Livewire

Low Rider El Diablo jest ukłonem w stronę ruchu custom w stylu West Coast. Łączy w sobie osiągi i sportowo-turystyczną wszechstronność z ręcznie nakładanym lakierem i akustyczną mocą dźwięku systemu audio Harley-Davidson od Rockford Fosgate.

Nowy motocykl to kombinacja funkcji turystycznych sztywnych kufrów i montowanej do ramy owiewki ze swobodą prowadzenia podwozia Harley-Davidson Softail i mocy układu napędowego Milwaukee-Eight 117 o pojemności 1923 cm3.

Bazą dla tego modelu jest motocykl Low Rider ST. Wyróżnia go malowanie w stylu custom stworzone przez Gunslinger Custom Paint. Na początku nakładana jest połyskliwa czerwień El Diablo Bright Red, następnie jasnoczerwona warstwa Bright Red Sunglo, a później paski i warstwy ciemnych odcieni czerwieni El Diablo Dark Red oraz Dark Red Pearl, zanikające wokół paneli w celu podkreślenia głębi. Po zdjęciu maskowania w oczy rzucają się wyeksponowane powierzchnie w kolorze El Diablo Bright Red na kufrach, bokach zbiornika, błotnikach i owiewce. Następnie nakłada się ręcznie pinstriping w kolorze Pale Gold. Lakier El Diablo Bright Red Sunglo jest mieszany z przyciemnionym lakierem bezbarwnym, aby stworzyć efekt „candy".

Czarne wykończenia całego zespołu napędowego, przodu i wydechu podkreślają schemat malowania El Diablo. Obręcze z odlewu aluminium Radiate są wykończone w kontrastującym matowym ciemnym brązie.

Motocykl wyposażony jest w system audio. Wzmacniacz z technologią cyfrowego przetwarzania sygnału został opracowany wspólnie przez Harley-Davidson i Rockford Fosgate. System łączy się z urządzeniem mobilnym przez Bluetooth i odtwarza zapisane lub przesyłane strumieniowo pliki dźwiękowe przez parę wbudowanych dwudrożnych głośników.

El Diablo jest wyposażony również w: światła hamowania/tylne LED, port ładowania USB, ABS i tempomat, cyfrowy wyświetlacz i dwie tarcze hamulcowe z przodu.

Produkcja tego modelu będzie ograniczona tylko do 1500 szt., które trafią do autoryzowanych dealerów Harley-Davidson jesienią tego roku. Sugerowana cena detaliczna wynosi 31.060 euro.

Więcej o: