Bolid Fordzilli w grze mobilnej. Asphalt 8 z premierowym festiwalem

Samochód wyścigowy zespołu Fordzilla zadebiutuje grze mobilnej Asphalt 8: Airbourne. Będzie nie tylko jeździł po drogach, ale także latał.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Co jakiś czas producenci tworzą futurystyczne modele swoich samochodów przeznaczone do gier wideo. Model samochodu wyścigowego TFZ-P1 zadebiutuje tym razem w grze na urządzenia mobilne.

Zobacz wideo Ford Mustang Mach 1 wciąż potrafi być szalony, ale nie bryka już jak nieokiełznany kucyk

Debiut TFZ-P1 w grach mobilnych otwiera przed tym modelem rywalizację na 75 torach, z widowiskowymi odcinkami pełnymi tzw. „hop", na których koła odrywają się od ziemi, a samochody szybują w powietrzu. Od czasu premiery, grę pobrano około 500 milionów razy. Pojazd będzie nagrodą premium dla uczestników dziesięciodniowego festiwalu premierowego, który rozpocznie się 2 września 2022 r.

Pojawienie się TFZ-P1 w Asphalt 8 da również fanom szansę na zobaczenie pojazdu w nowych kolorach, których będzie osiem do wyboru. Wirtualna prędkość maksymalna to 435 km/h – z dodatkowym zastrzykiem nitro szybciej o około 48 km/h – oraz przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 1,12 sekundy. Takie parametry gwarantują, że jazda (mimo, że wirtualna) dostarczy adrenaliny.

Podróż do rzeczywistości wyścigowego bolidu TFZ-P1 rozpoczęła się w marcu 2020 roku, gdy gracze zostali zaproszeni do głosowania na Twitterze, które miało określić wyposażenie i funkcje samochodu, w tym konfigurację siedzeń, umiejscowienie silnika i projekt kokpitu. W trakcie głosowania fani oddali prawie ćwierć miliona głosów.

Następnie projektanci Forda przedstawili projekty bazujące na tych cechach. Zwycięzcami okazały się nadwozie zaprojektowane przez Arturo Ariño oraz wnętrze, które było wizją Roberta Engelmanna. Zaledwie trzy miesiące po ujawnieniu ostatecznego projektu, na targach Gamescom 2020 zaprezentowano pełnowymiarowy model pojazdu.

Od tego czasu pojazd ewoluował, stając się symulatorem wyścigów, a następnie platformą do transmisji na żywo. Po drodze otrzymywał różne wersje wykończenia nadwozia, w tym eksperymentalny odblaskowy lakier Reflective Orange. Niedawno powrócił do świata wirtualnego za sprawą wprowadzenia go do popularnej gry wyścigowej na konsolę.

Więcej o: