Czy samochód musi wyglądać futurystycznie? Według Chińczyków wcale nie

WEY Yuanmeng to auto, które czerpie garściami z designu lat 50. Bo kto powiedział, że auto musi być futurystyczne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Obecnie producenci samochodów wychodzą z założenia, że nowe auto musi wyglądać futurystycznie. Ma pokazywać, gdzie ludzkość idzie, a nie gdzie była. Może to i dobrze, ale z tego powodu najnowsze auto WEY – chińskiego producenta tak bardzo wyróżnia się na tle nowoczesnych statków kosmicznych.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 124

WEY z modelem Yuanmeng postąpił całkowicie na odwrót w stosunku do innych producentów i zainspirował się modelami z lat 50. a nie przyszłością. Cechy te przeniesiono do współczesności.

Yuanmeng opiera się na modelu ORA Punk Cat, innym projekcie retro od Great Wall Motors. Yuanmeng ma pięcioro drzwi, podobnie jak Punk Cat, ale od razu wyróżnia się dzięki przedniej części.

W projekcie dominuje duży grill z chromowanymi poziomo listwami. Chromowane akcenty są kontynuowane w dolnej części przodu i znajdują się również wokół reflektorów. Chrom znajduje się również na masce, przednich panelach bocznych i lusterkach bocznych. Podczas gdy większość producentów samochodów uważa, że ??chrom wyszedł z mody, WEY myśli inaczej.

Interesujący design jest kontynuowany po bokach. Widać szerokie nadkola, chromowane koła i takie same klamki drzwi. Wśród kluczowych elementów stylistyki tylnej części pojazdu znajdują się owalne światła, wyrazista osłona koła zapasowego i chromowany zderzak.

Wstępne zdjęcia wnętrza Yuanmenga udostępnione przez Car News China pokazują, że na środku deski rozdzielczej znajdują się trzy chromowane otwory wentylacyjne. Inne ważne elementy to cyfrowy zestaw wskaźników, centralny ekran informacyjno-rozrywkowy oraz dodatkowy wyświetlacz dla pasażera z przodu. Zauważyć można również konsolę środkową i wiele elementów wykończonych skórą.

WEY Yuanmeng będzie sprzedawany wyłącznie z hybrydowym układem napędowym typu plug-in składającym się z 1,5-litrowego turbodoładowanego silnika połączonego z silnikiem elektrycznym i zapewniającym łączną moc 241 KM i 520 Nm momentu obrotowego. Ten układ napędowy jest połączony z dziewięciostopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów, a samochód najwyraźniej będzie w stanie przejechać 195 km wyłącznie na napędzie elektrycznym.

Retro samochód z Chin byłby w stanie przebić się na naszym rynku? Z całą pewnością były ciekawym widokiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.