Zatrzymywał auta, udając policjanta. Na widok prawdziwego radiowozu, rzucił się do ucieczki

Policja w Elblągu zatrzymała mężczyznę, który od pewnego czasu podszywał się pod mundurowych, zatrzymywał samochody i pouczał kierowców. Na widok prawdziwego radiowozu, fałszywy policjant rzucił się do ucieczki.
Zobacz wideo Wypadek na czeskiej autostradzie. Motocyklista próbował uciec przed policją

W sieci niemal codziennie pojawiają się filmy z tzw. szeryfami w roli głównej. To kierowcy, którzy chcąc dać nauczkę innym, najczęściej sami blokują ruch lub łamią przepisy drogowe. Ten mężczyzna posunął się jednak dalej - zdobył odpowiednie wyposażenie i stanął na poboczu.

Policja zatrzymała fałszywego policjanta

Policjanci z Elbląga zatrzymali mężczyznę w czwartek po południu po zgłoszeniu od świadka dziwnej sytuacji. Dzwoniący dostrzegł podejrzanie zachowującego się człowieka, ubranego w spodnie przypominające policyjne i kamizelkę odblaskową z oznaczeniem "R". Mężczyzna stał obok białego seata, a w ręku trzymał przedmiot przypominający tzw. policyjny "lizak".

Gdy patrol prawdziwej policji dotarł na miejsce, fałszywy policjant wsiadł do seata i odjechał. Policjanci włączyli sygnały i próbowali zatrzymać auto, ale widząc to, kierujący gwałtownie przyspieszył. Jak opisuje komenda w Elblągu, kierujący łamał przepisy, przejeżdżał na czerwonym świetle i gnał ponad 130 km/h w środku miasta.

Zatrzymać udało się go jednak dość szybko, bo po 4 km. Kierującym okazał się 38-latek doskonale znany już policji. Twierdził, że nie zatrzymał się do kontroli, bo... nie zauważył próbujących go zatrzymać policjantów. Wcześniej 38-latek był już notowany za dokonywanie samowolnych "kontroli drogowych" oraz udawanie policjanta w Sochaczewie i Elblągu. W momencie zatrzymania miał na sobie kamizelkę z oznaczeniem "ruchu drogowego", a w jego samochodzie znaleziono jeszcze jedną kamizelkę odblaskową, policyjny "lizak" oraz paralizator.  

Co ciekawe, mężczyzna prowadzi też stronę internetową oferującą pomoc prawną i pomagającą odzyskiwać odszkodowania po wypadkach drogowych. Z kamizelką i policyjnym "lizakiem" na elbląskich drogach pojawiał się zapewne nie raz, bo na lokalnych forach internetowych informacje o fałszywym policjancie pouczającym kierowców pojawiały się już od kilku dni.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za podszywanie się pod policję oraz ucieczkę przed policją.

Więcej podobnych ciekawostek znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA