Złodzieje akumulatorów wpadli podczas odpoczynku. Usnęli na miejscu kradzieży

Włamali się do trzech samochodów osobowych i ukradli z nich akumulatory. Po akcji złodzieje postanowili odpocząć i zdrzemnęli się na miejscu kradzieży. Pobudkę zafundowali im policjanci.

W niedzielę 21 sierpnia w godzinach południowych do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu (województwo lubuskie) wpłynęło nietypowe zgłoszenie o sprawcach kradzieży z włamaniem do pojazdów. Osoba telefonująca na policję przekazała, że rabusie śpią na miejscu zdarzenia.

Policjanci udali się pod wskazany adres na ul. Kożuchowską w Żaganiu. Podczas sprawdzenia miejsca potwierdzili wybicie szyb w trzech samochodach osobowych, z których wyjęto i skradziono akumulatory.

W zaparkowanym w pobliżu Volkswagenie przebywały trzy śpiące osoby, którym policjanci zafundowali pobudkę. Ludzie odpoczywający w pojeździe okazali się złodziejami. W bagażniku Volkswagena mundurowi ujawnili akumulatory wyjęte z uszkodzonych samochodów, a żeby było ciekawiej, po sprawdzeniu auta w systemie informatycznym wyszło na jaw, że Volkswagen pochodzi z przestępstwa i jest poszukiwany.

Funkcjonariusze zatrzymali 32-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn. 22- i 33-latek decyzją Sądu Rejonowego w Żaganiu zostali tymczasowo aresztowani. Straty jakie poniósł właściciel w wyniku działania złodziei zostały oszacowane na ponad trzy tysiące złotych.

Mężczyzn zatrzymanych w związku z popełnionym czynem czeka odpowiedzialność karna, a o jej wymiarze zadecyduje sąd. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Kradzież z włamaniem oznacza karę do nawet dziesięciu lat więzienia.

Więcej ciekawych newsów dotyczących spraw rozwiązanych przez policję znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Złodzieje katalizatora złapani w środku nocy na gorącym uczynku
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.