Kiepska końcówka wakacji. Pijany 17-latek na oczach policjantów uszkodził na drodze auto niedopuszczone do ruchu

Pewien 17-latek z Dolnego Śląska zaliczył dość nieprzyjemną końcówkę wakacji. Nie posiadając prawa jazdy wyjechał na drogę publiczną samochodem, a do tego zrobił to pod wpływem alkoholu oraz spowodował kolizję.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kierowcy, który może prowadzić pod wpływem alkoholu. Mundurowi pojechali do Siedlęcina, gdzie według przyjętych informacji miał się przemieszczać autem matki Mercedes nietrzeźwy kierujący.

Z komunikatu prasowego dowiadujemy się, że funkcjonariusze zauważyli wskazane auto na skrzyżowaniu ulicy Polnej z ulicą Lwówecką. Kierowca na widok radiowozu gwałtownie zahamował, po czym pospiesznie zaczął jechać na biegu wstecznym. Cofając uderzył w ogrodzenie posesji, zniszczył bramę wjazdową i uszkodził tył Mercedesa.

Polonez rozbity o ścianę budynku na węgierskim zlocie klasykówPolonez rozbity na zlocie. Nawet taki twardziel nie ma szans ze ścianą

Policjanci dokonali zatrzymania pojazdu. Kierującym okazał się 17-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Nastolatek jechał z 23-letnią pasażerką. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli, że nieletni może być nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie młodocianego zmotoryzowanego, który prowadził bez uprawnień do kierowania pojazdami. Na dodatek samochód nie miał aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny był już wcześniej zatrzymany.

Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie 17-latek odpowie przed sądem, który może orzec m.in. zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia. Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Dla przypomnienia, w przypadku dorosłych osób za prowadzenie pojazdu silnikowego pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania na minimum 3 lata i konsekwencje finansowe. Niezależnie od wymiaru kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości minimum 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zobacz wideo Pijany kierowca wjechał do piaskownicy w Częstochowie
Więcej o: