Nadjeżdża Skoda Vision 7S. To będzie potężny 7-miejscowy SUV

Skoda opublikowała szkice projektowe nowego elektrycznego samochodu koncepcyjnego o nazwie Vision 7S. Wizualizacje przedstawiają potężnego SUV-a, który jest pierwszym autem opracowanym w zgodzie z nowym językiem projektowania marki.

Kiedy poznamy Skodę Vision 7S? Światowa premiera SUV-a, która odbędzie się w czeskiej Pradze, została zaplanowana na 30 sierpnia 2022 roku. Pojazd ten przede wszystkim stanowi zapowiedź nowego języka projektowania czeskiej marki.

Szkice w pełni elektrycznego samochodu koncepcyjnego prezentują nowo zaprojektowany, efektowny przód auta. Na wizualizacjach Skody Vicion 7S dostrzec można m.in. znacznie szerszą i bardziej płaską ramkę grilla, która jest przyciemniona i zamknięta. Przednie reflektory, które zostały przesunięte daleko do krawędzi pojazdu, rozmieszczono w dwóch rzędach, jeden nad drugim. Umieszczony nad nimi ostro zarysowany pas świateł do jazdy dziennej rozciąga się na boki przypominając skrzydła i rozszerzając wiązkę świetlną. Reflektory swoim ustawieniem tworzą kształt litery T.

Maska samochodu o ostrych konturach nawiązuje do charakterystycznych dla Skody kształtów. Na "nosku" maski zamiast logotypu pojawi się napis "SKODA". Efektowny przedni zderzak ma siedem pionowo ułożonych wlotów powietrza, z których środkowy posiada przyciągającą wzrok pomarańczową wstawkę. W jego dolnej części znajduje się aluminiowa osłona przeciwnajazdowa. Wygląd modelu Vision 7S podkreślają duże koła o aerodynamicznym kształcie obręczy wykonanych ze stopów lekkich. Widok z boku prezentuje łagodnie opadającą linię dachu.

Co jeszcze wiemy o tym pojeździe, poza tym, że otrzymał atrakcyjną wizualnie i aerodynamiczną sylwetkę? Sporych rozmiarów SUV będzie wyróżniać się także przestronnym wnętrzem oraz solidnym wykonaniem z trwałych, zrównoważonych materiałów. Zupełną nowością jest umieszczony centralnie w konsoli wolnostojący ekran w orientacji pionowej. Pojazd będzie siedmiomiejscowy o układzie trzyrzędowym.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.