Uderzył w 17-latka na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. W organizmie marihuana, amfetamina i morfina

Na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze doszło do wypadku drogowego. W 17-latka wjechał 22-letni kierowca znajdujący się pod wpływem narkotyków. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.

W niedzielę 21 sierpnia po godzinie 22, przy ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 22-letni kierowca na wyznaczonym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego tamtędy 17-latka. Nieletni widząc nadjeżdżający samochód próbował uciekać, ale niestety nie zdążył i został uderzony.

O szczegółach sprawy dowiadujemy się z komunikatu policyjnego, w którym został opublikowany również film z miejskiego monitoringu dokumentujący całe zajście. Nieletni z obrażeniami został odwieziony do szpitala, a zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Lekarz określił wstępnie obrażenia pieszego jako średnie, ale nie wykluczył, że szczegółowe badania, którym poddawany jest 17-latek mogą wykazać, że obrażenia ciała jakich doznał są poważniejsze. 

Zobacz wideo

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zajmujący się wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia wykonali badanie stanu trzeźwości kierującego, a także badanie na obecność środków odurzających. Wstępne badanie wykazało, że 22-latek kierował samochodem osobowym mając w organizmie marihuanę, amfetaminę i morfinę. Młodemu człowiekowi pobrano krew do szczegółowych badań, aby określić stężenie tych substancji. W toku prowadzonego postępowania zostanie określony wpływ narkotyków na przebieg zdarzenia.

Zatrzymany kierowca po przesłuchaniu usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego. Pojazd, którym poruszał się kierujący został zabezpieczony do badań.

Za spowodowanie wypadku drogowego kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast jeśli okaże się, że następstwem wypadku jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, sprawcy może grozić nawet do 8 lat więzienia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.