Aston Martin DB5 Connery'ego sprzedany. Należał do niego aż do jego śmierci

Nawet Aston Martin Jamesa Bonda trafi kiedyś pod młotek. Należał do pierwszego Bonda, to jego śmierci w 2020 r.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Jaki jest najbardziej znany samochód Jamesa Bonda? Oczywiście Aston Martin DB5, który może nie był pierwszym jego pojazdem, ale wystąpił w aż ośmiu produkcjach o Agencie 007.

Zobacz wideo Aston Martin z pierwszym SUV-em. Wyjątkowe auto i wyjątkowy gość programu

Natomiast pierwszy Bond – Sean Connery posiadał swój egzemplarz tego kultowego auta aż do swojej śmierci w 2020 r. Jak się jednak okazuje, nawet takie perełki trafią kiedyś pod młotek. Właśnie ta sztuka została sprzedana na aukcji podczas Monterey Car Week za sumę 2.425.000 dolarów.

Jak podaje Broad Arrow Auctions, sprzedany DB5 z 1964 r. był oferowany przez Connery's Estate, a znaczna część dochodów trafiła do Sean Connery Philanthropy Fund.

Nieznany zwycięzca aukcji poza posiadaniem kultowego auta, a zarazem fragmentu historii, będzie też mógł nim przejechać się z kierowcą Formuły 1 z Sir Jackie Stewartem. Stewart i Connery byli wieloletnimi przyjaciółmi.

Robert Lewandowski w garażu zespołu Aston Martin podczas Grand Prix Monako F1Robert Lewandowski na torze w Monako. Dołączył do zespołu Aston Martin w F1

DB5 po raz pierwszy pojawił się w filmie Goldfinger w 1964 roku. Niedawno sprzedany egzemplarz nie był jednak wyposażony w całą broń i gadżety, z których znany był samochód Bonda. W rzeczywistości nie był używany w filmie. Był to prywatny pojazd kupiony przez Connery’ego w 2018 roku. Był w nieskazitelnym stanie i pierwotnie był pomalowany na czarno, ale został przemalowany na Snow Shadow Grey, aby pasował do samochodów, którymi jeździł Agent 007 w filmie.

Według informacji dostępnych z samochodem, był on przechowywany w garażu aktora w Szwajcarii. Sam Connery jednak nie był w stanie nacieszyć się pojazdem, gdyż problemy zdrowotne utrudniały mu podróż do Europy. Sean Connery mieszkał na Bahamach, gdzie zmarł w wieku 90 lat.

W 2018 roku Aston Martin ogłosił, że zbuduje nowe modele DB5. W sumie wykonano 25 sztuk po 3,5 miliona dolarów za sztukę. Produkcja ruszyła w 2019 roku.

Więcej o: