Marietta to mały domek na kółkach. Jednak nie rezygnuje z udogodnień [WIDEO]

Większości się wydaje, że jeśli ma się mały dom na kołach to trzeba zrezygnować z wielu udogodnień. Marietta temu zaprzecza i pokazuje, jak trzeba projektować tego typu przestrzenie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Czy chęć posiadania domu na kółkach i to dosłownie takiego znaczy, że trzeba zrezygnować z wielu udogodnień, które dostępne są w normalnym domu? Jeśli projektant jest słaby albo ma się niewystarczającą ilość gotówki to pewnie tak. Mariettę jednak stworzono, aby nie trzeba było iść na ustępstwa.

Zobacz wideo Kosztuje tyle co kawalerka? Być może. Ale kawalerką nie pojedziesz w siną dal. Sprawdzamy kultowego VW Californię

Marietta została zaprojektowana i zbudowana przez Liberation Tiny Homes, małą firmę budowlaną z siedzibą w hrabstwie Lancaster. Na przestrzeni lat firma stworzyła dziesiątki miniaturowych domów o różnych rozmiarach i fasonach. Chociaż każdy model jest wyjątkowy, wspólną cechą jest to, że wszystkie są dostarczane z kompletnym pakietem, który pozwala właścicielom cieszyć się wszystkimi wygodami związanymi z większym domem.

 

Marietta zbudowana została na trzyosiowej przyczepie, która mierzy: 8,5 metra długości, 2,5 metra szerokości oraz oferuje 32,5 metrów kwadratowych. Jest dużo miejsca dla trzyosobowej rodziny, gdyż ten obiekt został podzielony na dwie części.

Już na wejściu widać, że wszystko zostało przemyślane. Widoczna jest szafka od podłogi po sufit, w której można przechowywać wiele rzeczy. Posiada również wieszak oraz siedzisko z wbudowanym schowkiem. Wszystko obok dużego okna, przy którym można cieszyć się widokiem.

Dalej jest salon wypełniony naturalnym światłem. Właściciele znajdą tam kanapę i małą ławkę. Kilka kroków dalej jest kuchnia wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty. Wyposażona jest w trzypalnikową płytę grzewczą na propan z piekarnikiem, okap, zlew w stylu wiejskim i lodówkę. Do tego są blaty, szafki i półki. Po drugiej stronie kuchni są schody z szufladami i schowkami.

Mobilny dom Encho EnchevaChatka na kurzej łapce, ale z XXII wieku

Na tyle umiejscowiono łazienkę, która od reszty domu została oddzielona przesuwnymi drzwiami z lustrem. Marietta ma łazienkę w stylu spa, która ma wszystko. Jest duża wanna z prysznicem, piękna toaletka z ruchomymi półkami, standardowa toaleta i kombinacja pralko-suszarki.

Na piętrze znalazła się główna sypialnia. Dostać się tam można za pomocą wcześniej wspomnianych schodów. Zmieściło się tam łóżko małżeńskie. Po obu stronach znalazły się duże okna, które dostarczają naturalnego światła.

Po drugiej stronie domu, nad sienią znajduje się strych. Dostać się tam można za pomocą drabiny i jest nieco mniejszy. Można tam wstawić zestaw wypoczynkowy lub łóżko dla osoby dorosłej. Zespół Liberation Tiny Homes zaprojektował tę przestrzeń jako idealne miejsce relaksu. Zawiera liczne drewniane półki, na których można przechowywać książki lub inne przedmioty. Posiada również duże okrągłe okno, które wpuszcza światło do środka.

Inne elementy wyposażenia do klimatyzacja czy bezzbiornikowy podgrzewacz do wody na propan. Firma oferuje wiele elementów wyposażenia, które mogą wybrać ich klienci.

Cena Marietty zaczyna się od 89.000 dolarów. Oczywiście cena może wzrosnąć w zależności od wybranych opcji.

Więcej o: