Masz starą, kultową Toyotę? Teraz dostaniesz nowe części do niej

Toyota wprowadza nowe części do retro Toyot. Wszystko w ramach GR Heritage Parts Projects.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Każdy kto ma stare, kultowe auto spotyka się z tym samym problemem. Skąd wziąć części zamienne do niego? Najczęściej pochodzą z aut rozbitych albo po prostu wyprodukowane przez inne firmy niż oryginalna.

Zobacz wideo Nowa Toyota Supra - klasyczne auto sportowe? [RECENZJA]

Toyota ma jednak na to rozwiązanie – GR Heritage Parts Project. Jest to akcja, w ramach której do produkcji trafiają niedostępne obecnie części zamienne do klasycznych, kultowych samochodów Toyoty.

Lista części zamiennych jest cały czas dostosowywana do zapotrzebowania klientów, a TOYOTA GAZOO Racing na bieżąco monitoruje zainteresowanie klientów i na tej podstawie wznawia produkcję poszczególnych części. W lipcu i sierpniu udostępniono nowe podzespoły do Toyoty AE86 w wersjach Levin i Truneo, Supry A70 oraz Land Cruisera serii 40, a łączna liczba wszystkich dostępnych elementów zbliża się do 200 sztuk. W ofercie cały czas są też podzespoły do Supry A80, a także do coupe Toyoty 2000GT.

Blisko połowę wszystkich części zamiennych stanowią te dla Supry A70. W sierpniu do oferty dołączyły elementy układu hamulcowego, w tym linka hamulca ręcznego, która występuje w wariantach dla aut z kierownicą po prawej i po lewej stronie. Szybko poszerza się też katalog części zamiennych dla użytkowników Land Cruiserów serii 40. Teraz lista obejmuje 36 różnych pozycji. W ostatniej partii do oferty dołączyły elementy układu wydechowego, zapłonowego, hamulcowego. Do serii 40 terenówki można zamówić także kierunkowskazy.

Od sierpnia Toyota Central Europe w Polsce docenia właścicieli aut, które pokonały znaczne dystanse i zaprasza do dołączenia do Klubu Rekordowych Przebiegów.

Posiadacze samochodów Toyoty z przebiegiem powyżej 200.000 km mogą dołączyć do Klubu, podzielić się historią swojego samochodu w Kronice najdalszych podróży i otrzymać Atrybuty Rekordzisty, specjalne gadżety przypisane do poszczególnych kategorii w klasyfikacji rekordów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.