Wnętrze nowego konceptu Skody. Jest ciemno, ale to ma być przyszłość

Skoda udostępniła szkic deski rozdzielczej auta koncepcyjnego VISION 7S. Ma to być zapowiedź nowego języka stylistycznego "Modern Solid", który zostanie zastosowany we wszystkich przyszłych modelach produkcyjnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Skoda od jakoś czasu drażni się z miłośnikami swoich samochodów dostarczając co jakiś czas kilka skromnych informacji na temat auta koncepcyjnego VISION 7S. Ostatnio to był szkic układu wnętrza, teraz przyszła pora na szkic deski i kierownicy.

Zobacz wideo Dziś sprawdzamy największego SUV-a Skody. Kodiaq w bogatej wersji Laurin&Klement, ale z silnikiem diesla o mocy 150 KM

VISION 7S ma mieć bardziej nowoczesną, ale minimalistyczną konfiguracją. Nowy projekt deski rozdzielczej jest symetryczny, a styl zaokrąglony podkreśla szerokość wnętrza.

Największą nowością, jest wolnostojący ekran w orientacji pionowej. Firma nie ujawniła rozmiaru ekranu, ale wygląda na większy niż wszystko, co do tej pory widzieliśmy w Skodzie. Na szczęście projektanci umieścili sterowanie klimatyzacją w osobnej sekcji na konsoli środkowej, z fizycznymi pokrętłami zamiast powierzchni z panelem dotykowym. Pod klimatyzacją znajdują się dwa duże przyciski i jeszcze jedna obrotowa kontrolka. Skoda wspomina również o specjalnych schowkach, w których pasażerowie mogą umieścić swoje smartfony.

Kierownica ma spłaszczoną górną i dolną część oraz ma cztery ramiona. Jeden z nich wygląda jak touchpad, a obrotowe pokrętła po obu stronach pozwalają kierowcy obsługiwać system multimedialny bez zdejmowania rąk z kierownicy. Widzimy też dość mały zestaw wskaźników cyfrowych.

W pełni elektryczny koncept będzie siedmiomiejscowym pojazdem o układzie trzyrzędowym.

VISION 7S zadebiutować ma na koniec tego miesiąca. Można przypuszczać, że czeska firma zaprezentuje również inne modele w formie szkiców.

Skoda przygotowuje się do wprowadzenia na rynek wielu nowych i zaktualizowanych modeli, w tym łagodnych liftingów Scali, Kamiq i Octavii, a także zupełnie nowej generacji modelu Superb, dostępnego zarówno w wersji sedan, jak i kombi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA