15 tysięcy złotych mandatu dla dwojga rowerzystów. To było wiejskie "Mission: Impossible"

Dwoje rowerzystów w Bierawie popisało się niesamowitą pomysłowością i odwagą. Za swój nieudaczny wyczyn zostali nagrodzeni rekordowym mandatem w wysokości aż 15 tysięcy złotych!

8 sierpnia, policjanci z Kędzięrzyna-Koźla prowadzili rutynową kontrolę prędkości na jednej z ulic Bierawy. Nic nie wskazywało, że cokolwiek mogłoby zaskoczyć ich tego dnia. Mylili się.

"Sprytny" plan podsycony alkoholem

Po godzinie 19:00 ich oczom ukazało się dwoje rowerzystów. Walcząca o zachowanie równowagi damsko-męska para od razu przykuła uwagę funkcjonariuszy. Chybotliwy styl jazdy ewidentnie wskazywał, że wcześniej musieli raczyć się alkoholem.

Nie czekając chwili dłużej, jeden z policjantów wszedł na jezdnię, dając jednocześnie znak rowerzystom do zatrzymania. Mimo wielu wezwań i upomnień para minęła patrol i, najwidoczniej zdając sobie sprawę z konsekwencji, jakie na nią czekają, rzuciła się do ucieczki.

W towarzystwie sygnałów świetlnych i wyjących syren policjanci przystąpili do pościgu. Dopiero tak widowiskowa interwencja wpłynęła na niesfornych rowerzystów - finalnie zdecydowali się poddać. 

Rekordowy mandat

Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów. W organizmie 32-letniej kobiety znajdowało się 1,5 promila alkoholu, natomiast 42-letni mężczyzna miał niemal 2 promile.

Nietrzeźwej parze udało się prawdopodobnie przekroczyć sumę najwyższego mandatu, jaki kiedykolwiek został wystawiony rowerzystom w Polsce. Za jazdę po alkoholu otrzymali z osobna 2500 złotych kary. Wisienką na torcie okazała się jednak kwota z tytułu niezatrzymania się do kontroli. W tym przypadku policjanci wystawili mandaty opiewające na 5000 zł każdy. Sumując to wszystko - kryminalnorowerowy tandem otrzymał łącznie 15 tysięcy złotych kary.

Nie wiadomo jak długo utrzyma się ten rekord. Zważając na pomysłowość naszego narodu, może zostać pobity wcześniej, niż można by było podejrzewać.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.