Elektryczny pickup Forda trafił do służby. Na razie w USA

Ford F-150 Lightning trafi do policji i pomoże jej przyspieszyć zrównoważony rozwój.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford od 70 lat dostarcza swoje samochody amerykańskiej policji. Obecnie ponad 12 tysięcy oddziałów policji w całym kraju korzysta z samochodów Forda. Jednak czasy są takie, że pojazdy elektryczne wchodzą szturmem również do administracji publicznej. Ford nie mógł tego przegapić i po Mustangu Mach-E przyszła kolej na elektrycznego F-150.

Zobacz wideo Ford Mustang Mach 1 wciąż potrafi być szalony, ale nie bryka już jak nieokiełznany kucyk

F-150 Lightning Pro SSV jest przeznaczony do specjalistycznych potrzeb różnych departamentów, które obejmują pomoc na miejscu wypadku albo miejscu przestępstwa czy holowanie łodzi albo przyczepy. Specjalnie przygotowane przez Forda funkcje F-150 Police Responder obejmują:

  • Siedzenia z wytrzymałej tkaniny ze zredukowanymi podpórkami, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie z pojazdu;
  • Wbudowane stalowe płyty wzmacniające i zabezpieczające oparcia przednich foteli;
  • Dostępne czerwono-niebieskie albo bursztynowo-białe światła ostrzegawcze w technologii LED montowane na dachu;
  • Łatwa w montażu wzmocniona górna półka na desce rozdzielczej, na której może znaleźć się dodatkowe wyposażenie policyjne;
  • Łatwe w czyszczeniu tylne siedzenia i podłoga z winylu.

Natomiast standardowe wyposażenie obejmuje 12-calowy cyfrowy zestaw zegarów i wskaźników oraz 12-calowy ekran dotykowy wbudowany w środkową konsolę oraz roleta zamykająca pakę, gdzie znajduje się kontakt.

Pojazd dysponuje 452 KM mocy maksymalnej i 1050 Nm maksymalnego momentu obrotowego, do tego 3500 kg zdolności holowniczej i 1000 kg maksymalnej ładowności w wersji ze standardowym akumulatorem. Jeśli wybierze się wersję z akumulatorem o większym zasięgu wtedy przyspieszenie od 0 do 96 km/h wynosi poniżej czterech sekund, posiada 580 KM mocy maksymalnej, 1050 Nm maksymalnego momentu obrotowego i 4500 kg zdolności holowniczej.

Jak zatem widać Ford szykuje się na zmiany nie tylko wśród klientów prywatnych, ale także wśród tych instytucjonalnych. Pytanie czy przestępcy również będą uciekać elektrykami?

Więcej o:
Copyright © Agora SA