Klakson rozjuszył kierowcę Mazdy. Prawie przejechał pieszych

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na jednej z głównych ulic w Kielcach. Kierowcy Mazdy upomnianemu klaksonem za niesforne zachowanie na drodze puściły nerwy. Próbując się zemścić prawie wjechał w pieszych stojących na chodniku.

Do sytuacji doszło w Kielcach na Alei Solidarności nieopodal skrzyżowania z ulicą Świętokrzyską. Kierowca Mazdy jadący jedną z głównych kieleckich arterii podczas wyjazdu z remontowanego odcinka drogi nie zastosował się do znaku stop i wymusił pierwszeństwo na kierującym, który miał w samochodzie uruchomiony wideorejestrator.

Więcej ciekawych filmów z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdy kierowca postanowił „zdyscyplinować" kierowcę Mazdy za pomocą klaksonu, tamten gwałtownie zahamował, ale został wyprzedzony. Jednak po chwili, tuż przed skrzyżowaniem z ul. Świętokrzyską znów pojawił się w kadrze kamery. Tym razem chciał zajechać drogę kierowcy, który miał czelność go upomnieć.

Kierowca Mazdy tuż po wyprzedzeniu stracił panowanie nad samochodem z powodu zbyt dużej prędkości i mokrej nawierzchni. Próbował zahamować, ale samochód sunął po asfalcie ze skręconymi i zablokowanymi kołami. Następnie uderzył w wysoki krawężnik i przejechał przez pas zieleni, zatrzymując się przed chodnikiem, gdzie stała grupa osób, w tym dzieci, oczekujących na zielone światło. Tylko szybka reakcja pieszych, którzy odskoczyli w ostatniej chwili przed samochodem zapobiegła tragedii.

Kierowca, którzy nagrał niebezpieczną sytuację, przekazał film w ręce policji, która bardzo szybko ustaliła kierowcę. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Kielc. Usłyszał zarzut dwukrotnego spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego zachowanie będzie oceniane prze sad. Za popełnione wykroczenia grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.