Kto lepszy? RAM 1500 TRX czy Tesla Model X Plaid? [WIDEO]

Walka pomiędzy autami z klasycznym napędem a tymi z elektrycznym jest już znana. Tutaj kolejna cegiełka do tego sporu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zwolennicy samochodów zasilanych paliwem niekoniecznie się lubię z tymi od samochodów elektrycznych. Jedni i drudzy próbują przekonać do swoich racji, oczywiście z różnym skutkiem. W Teksasie odbył się pojedynek, który może się nie spodobać jednej ze stron.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 123

Materiał został nakręcony w Texas Motorplex, prawdopodobnie nie tak dawno temu, widoczny jest RAM 1500 TRX i Tesla Model X Plaid, których kierowcy próbują udowodnić, który jest lepszy i ma lepsze auto. Bitwa o dominację na ćwierć mili jest warta zobaczenia.

 

Ci, którzy trochę się znają na motoryzacji, mogą argumentować, że szala zdecydowanie przechyla się na korzyść pojazdu bezemisyjnego. W końcu ma oszałamiającą ilość mocy dostępną za pośrednictwem prawego pedału i natychmiastową przewagę momentu obrotowego. Co więcej, wielokrotnie spuścił baty innym szybkim maszynom, w tym takim z górnej półki.

Niemniej jednak RAM 1500 TRX również nie powinien być lekceważony. Jego doładowany silnik V8 HEMI o pojemności 6,2 L rozpędza się od 0 do 100 km/h w około 4,5 s. Auto to dysponuje 711 KM mocy oraz 881 Nm momentu obrotowego, a do tego zalany był paliwem premium.

Co więcej, pickup na nagraniu ma specjalne hamulce.

Niestety na nagraniu nie widać kto wygrał pojedynek, jednak półciężarówka na starcie wyraźnie wygrywa z elektrykiem. Ten pojedynek jednak nie przekona żadnej ze stron do swoich racji, ale miło się na niego patrzy, a za sprawą RAM-a miło się również słucha.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.