Dwa kradzione samochody marki BMW odzyskane na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwa samochody marki BMW pochodzące z przestępstwa. Jedno auto odnalazło się w Hrebennem, a drugie w Terespolu.

Komunikaty prasowe publikowane przez Straż Graniczną często zawierają informacje o kradzionych samochodach. Funkcjonariusze udaremniają próby wywozu za wschodnią granicę Polski pojazdów pochodzących z przestępstw, a także zatrzymują takie auta wjeżdżające na terytorium naszego kraju.

W sobotę 30 lipca, na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymano 37–letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski samochodem marki BMW wyprodukowanym w 2016 rok, którego wartość oszacowano na 55 tys. zł. Podczas prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze ustalili, że numer identyfikacyjny pojazdu umieszczony jest w miejscu odbiegającym od umiejscowienia oryginalnego oraz został naniesiony techniką znacznie odbiegającą od stosowanej przez producenta auta.

BMW serii 1 z przerobionym VIN zostało zatrzymane. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, a następnie zatrzymanego Białorusina wraz z samochodem przekazano do dalszych czynności policjantom z Terespola.

W poniedziałek 1 sierpnia, na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziło BMW X5. Pojazd o szacunkowej wartości około 75 tys. zł został sprawdzony pod kątem legalności pochodzenia. Okazało się, że SUV figuruje w bazie Interpol jako utracony na terytorium Gruzji. 

BMW prowadził 25–letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wraz z pojazdem został zatrzymany. Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Tomaszowa Lubelskiego.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali pojazdy różnego typu o łącznej wartości ponad 7,1 mln zł.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.