Koniec ograniczeń na POW S2 w Warszawie. Ucieszy się tylko jedna grupa kierowców

Samochody ciężarowe powyżej 16 ton mogą bez ograniczeń korzystać z Południowej Obwodnicy Warszawy. Dotychczas poruszały się tym odcinkiem trasy tylko w wybranych godzinach.

Od początku sierpnia przestały obowiązywać godzinowy zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 16 ton na odcinku S2 pomiędzy węzłami Opacz i Lubelska. Wszystkie pojazdy ciężarowe będą mogły przejechać całą nitką trasy S2 w Warszawie. Obserwacja i analiza ruchu na tej trasie pozwolą przygotować materiał do dalszego rozwoju strategii zarządzania ruchem w Warszawskim Węźle Drogowym.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nowe motocykle BMW w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

Ograniczenia na POW w godzinach szczytu już nieaktualne

Dotychczas obowiązywał zakaz poruszania się POW dla pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 16 ton w dwóch szczytach: (7.00 - 10.00) oraz popołudniowym (16.00 - 20.00). GDDKiA po wprowadzeniu zmiany będzie prowadzić pomiary natężenia ruchu, a następnie oceni warunki bezpieczeństwa.

Będziemy obserwować ruch a końcowa analiza będzie stanowić materiał do dalszego rozwoju strategii zarządzania ruchem w Warszawskim Węźle Drogowym

- czytamy w oficjalnym komunikacie.

Naklejka rejestracyjnaNiedługo zacznie się wielkie odklejanie. Ostatnie dni naklejek rejestracyjnych

Jeden wyjątek. Do tunelu nie wjadą materiały niebezpieczne

Jedynym wyjątkiem są pojazdy przewożące materiały niebezpieczne. Decyzję podjęto po wielu analizach oraz z rekomendacją Urzędnika Zabezpieczenia Tunelu i opinią Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Pod uwagę braliśmy również przebieg trasy przez jedną z najgęściej zaludnionych dzielnic Warszawy, a także brak infrastruktury niezbędnej do przeprowadzania działań operacyjnych, jak np. parkingi dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne. Ponadto na terenie Mazowsza nie zostały wytyczone główne drogi dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne

-tłumaczy GDDKiA. W języku profesjonalistów warszawski tunel dostał kategorię E, co po prostu oznacza, że wprowadzono w nim taki zakaz. Jakakolwiek próba nielegalnego przewozu materiałów niebezpiecznych będzie ścigana przez policję.

Znak B-13Znak B-13 fot. Filip Trusz

POW. Trasa S2 w Warszawie

Trasa S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów funkcjonuje już od pół roku. W tym czasie ruch pojazdów i zachowania kierowców ustabilizowały się. Zanotowano wzrost natężenia ruchu, ale nie wpłynęło to na zwiększenie liczby zdarzeń drogowych. Przez nowy tunel przejechało w tym czasie ok. 11,5 mln pojazdów.

Droga w ciągu S2 od węzła Konotopa do węzła Lubelska zawiera dwie jezdnie po trzy pasy ruchu i zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa ruchu. Stąd decyzja o czasowym zniesieniu ograniczeń dla ruchu ciężkich pojazdów.

Więcej o: