Koniec ograniczeń na POW S2 w Warszawie. Ucieszy się tylko jedna grupa kierowców

Samochody ciężarowe powyżej 16 ton mogą bez ograniczeń korzystać z Południowej Obwodnicy Warszawy. Dotychczas poruszały się tym odcinkiem trasy tylko w wybranych godzinach.

Od początku sierpnia przestały obowiązywać godzinowy zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 16 ton na odcinku S2 pomiędzy węzłami Opacz i Lubelska. Wszystkie pojazdy ciężarowe będą mogły przejechać całą nitką trasy S2 w Warszawie. Obserwacja i analiza ruchu na tej trasie pozwolą przygotować materiał do dalszego rozwoju strategii zarządzania ruchem w Warszawskim Węźle Drogowym.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nowe motocykle BMW w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

Ograniczenia na POW w godzinach szczytu już nieaktualne

Dotychczas obowiązywał zakaz poruszania się POW dla pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 16 ton w dwóch szczytach: (7.00 - 10.00) oraz popołudniowym (16.00 - 20.00). GDDKiA po wprowadzeniu zmiany będzie prowadzić pomiary natężenia ruchu, a następnie oceni warunki bezpieczeństwa.

Będziemy obserwować ruch a końcowa analiza będzie stanowić materiał do dalszego rozwoju strategii zarządzania ruchem w Warszawskim Węźle Drogowym

- czytamy w oficjalnym komunikacie.

Jeden wyjątek. Do tunelu nie wjadą materiały niebezpieczne

Jedynym wyjątkiem są pojazdy przewożące materiały niebezpieczne. Decyzję podjęto po wielu analizach oraz z rekomendacją Urzędnika Zabezpieczenia Tunelu i opinią Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Pod uwagę braliśmy również przebieg trasy przez jedną z najgęściej zaludnionych dzielnic Warszawy, a także brak infrastruktury niezbędnej do przeprowadzania działań operacyjnych, jak np. parkingi dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne. Ponadto na terenie Mazowsza nie zostały wytyczone główne drogi dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne

-tłumaczy GDDKiA. W języku profesjonalistów warszawski tunel dostał kategorię E, co po prostu oznacza, że wprowadzono w nim taki zakaz. Jakakolwiek próba nielegalnego przewozu materiałów niebezpiecznych będzie ścigana przez policję.

Znak B-13Znak B-13 fot. Filip Trusz

POW. Trasa S2 w Warszawie

Trasa S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów funkcjonuje już od pół roku. W tym czasie ruch pojazdów i zachowania kierowców ustabilizowały się. Zanotowano wzrost natężenia ruchu, ale nie wpłynęło to na zwiększenie liczby zdarzeń drogowych. Przez nowy tunel przejechało w tym czasie ok. 11,5 mln pojazdów.

Droga w ciągu S2 od węzła Konotopa do węzła Lubelska zawiera dwie jezdnie po trzy pasy ruchu i zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa ruchu. Stąd decyzja o czasowym zniesieniu ograniczeń dla ruchu ciężkich pojazdów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.