Dachowanie ciężarówki na prostej drodze. Kierowca sięgał po kanapki

To nagranie doskonale pokazuje, dlaczego w wielu sytuacjach ułamki sekundy mogą zadecydować o katastrofie. Ten kierowca samochodu ciężarowego dosłownie na chwilę skupił swoją uwagę na kanapkach, po które sięgał. Całość zakończyła się tragicznie.

Nagranie opublikowane w sieci powinno być przestrogą dla wielu kierowców, który w czasie jazdy rozpraszają się na chwilę, żeby sięgnąć po jakiś przedmiot. Okazuje się, że nawet na pustej i prostej drodze jazda może się zakończyć dachowaniem z powodu z pozoru niewiele znaczącej sytuacji.

Więcej ciekawych filmów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wideo pojawiło się na kanale „Politica" na Facebooku. Widzimy tam obraz z dwóch kamer - w pierwszej, skierowanej na wnętrze kabiny, możemy obserwować co robi kierowca na chwilę przed wypadkiem oraz w trakcie wypadku. Obraz z drugiego wideorejestratora pokazuje, co dzieje się przed pojazdem. Kierowca prowadzi ciężarówkę marki Renault z serii T, a dźwięk z radia i wygląd drogi sugerują, że akcja rozgrywa się gdzieś na wschodzie.

Zobacz wideo

Właściwie nie ma żadnego znaczenia fakt, że na drodze panowały idealne warunki do jazdy. Wystarczyła dosłownie sekunda nieuwagi, żeby spokojna i bezpieczna jazda zamieniła się w drogowy koszmar z udziałem 40-tonowej maszyny, która zalicza dachowanie.

 

Nie znamy dalszych losów kierowcy po tym zdarzeniu. Można się tylko domyślać, że pełne dachowanie takim pojazdem będzie miało bardzo poważne konsekwencje. Czasami wystarczy jeden niekontrolowany ruch, żeby doprowadzić do tragedii na drodze. Warto o tym pamiętać, gdy postanowimy sięgnąć po jakiś przedmiot znajdujący się w kabinie samochodu poza naszym zasięgiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.