Rozbił auto mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wiózł troje dzieci

Uderzeniem w drzewo i obrażeniami ciała kierującego oraz pasażerów zakończyła się jazda nietrzeźwego 39-latka. Mężczyzna prowadzący samochód pod wpływem alkoholu wiózł troje dzieci.

Ludzie pod wpływem wysokoprocentowych napojów podejmują nierozsądne decyzje. Każdy zmotoryzowany powinien zdawać sobie sprawę, że alkohol w organizmie znacznie obniża percepcję kierowcy i ogranicza zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jazda w takim stanie powoduje poważne niebezpieczeństwo na drogach i potrafi prowadzić do życiowych tragedii niewinnych ludzi. 

W Łężycach, w województwie dolnośląskim, 39-letni kierowca samochodu osobowego rozbił się na drzewie i naraził najbliższych na utratę zdrowia. Jak czytamy w policyjnym komunikacie prasowym, mężczyzna jadący Seatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z jezdni, po czym jego pojazd uderzył w drzewo.

Podróżujący pojazdem w wyniku poniesionych obrażeń wymagali hospitalizacji. Do szpitala trafiły wszystkie osoby - mężczyzna kierujący autem, 39-letnia kobieta oraz troje dzieci w wieku 3, 13 i 16 lat.

Policyjne motocykle BMW R 1250 RTPolicyjne motocykle w nowych barwach. Zacznijmy się przyzwyczajać do tego widoku

Po wyjściu ze szpitala nieodpowiedzialny 39-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego i narażenie pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Badania wykazały, że mężczyzna prowadził Seata mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Przypominamy! Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami silnikowymi na minimum 3 lata i konsekwencje finansowe. Niezależnie od wymiaru kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości minimum 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zobacz wideo Pijany kierowca stracił prawo jazdy
Więcej o: