Wyładował złość na samochodzie. Zdewastował Audi byłego pracodawcy

Rozbite szyby, porysowane nadwozie, wgniecenia na karoserii, uszkodzone lampy - oto wynik aktu wandalizmu, jakiego dopuścił się 57-latek z województwa łódzkiego. Mężczyzna umyślnie zniszczył Audi A8 byłemu pracodawcy.

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 57-latkowi, który negatywne emocje wyładował na cudzej własności. Mężczyzna z premedytacją uszkodził samochód swojego byłego pracodawcy. Z powodu zwolnienia z pracy dał upust złości na luksusowym limuzynie. Do tego zdarzenia doszło 20 lipca, kilka minut po północy w Rawie Mazowieckiej.

O akcie wandalizmu został powiadomiony dyżurny rawskiej komendy. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z prywatnych posesji doszło do zniszczenia pojazdu, a wandal został na gorącym uczynku ujęty przez pokrzywdzonego oraz jego syna.

Jak informują w komunikacie prasowym policjanci, pod wskazany adres zostali skierowani mundurowi. Złapanym i obezwładnionym mężczyzną okazał się 57-latek sfrustrowany faktem zwolnienia z pracy. Zniszczenia Audi A8 zostały dokonane przy użyciu kostki klinkierowej, w obszarze miejsca zamieszania właściciela samochodu, który obudził się słysząc hałas. W limuzynie zostały rozbite szyby oraz doszło do licznych uszkodzeń nadwozia.

Policjanci przeprowadzili badanie na obecność alkoholu w organizmie 57-latka ujętego przez świadków. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Teraz odpowie przed sądem za zniszczenie mienia. Poszkodowany wycenił straty na 20 tysięcy złotych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i jego miejsca zamieszkania.

Zobacz wideo Wandal wyłamujący szlabany w Elblągu
Więcej o:
Copyright © Agora SA