Kierowca Audi A8 wyprzedza na podwójnej ciągłej. Mogło dojść do tragedii

Na jednym z kanałów na YouTube pojawił się film zatytułowany "To już nawet nie debil... to MORDERCA drogowy za kierownicą Audi". Nagranie prezentuje niebezpieczne popisy kierowcy zarejestrowane w miejscowości Kamień Krajeński (woj. kujawsko-pomorskie).

W opisie filmu opublikowanego na profilu "17luty1983" możemy przeczytać:

Pierwszy filmik nad którym się poważnie zastanawiam czy go na policję nie wysłać. To nie był jednorazowy wybryk tego debila. W tej miejscowości zagospodarowanie terenu nie pozwoliło mu wiatru w żagle nabrać, ale później jeszcze jego manewry przez chwilę widziałem i raczej on taki styl jazdy ma niestety.

Na początku nagrania widać, jak autor mija tablicę informującą o terenie zabudowanym. W ułamku sekundy na lewym pasie pojawia się Audi A8 na brytyjskich numerach rejestracyjnych. Kierowca wykonuje bardzo niebezpieczny manewr wyprzedzania na podwójnej linii ciągłej. W dodatku z naprzeciwka nadjeżdża samochód, który musiał gwałtownie zahamować, żeby nie doprowadzić do zderzenia czołowego.

Więcej ciekawych filmów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Za takie zachowanie należy się surowy mandat. Samo naruszenie linii P-4 jest zagrożone mandatem w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych. Gdy linia ciągła jest połączona z zakazem wyprzedzania, złamanie przepisów zakończy się już grzywną w wysokości 1000 zł i 5 punktami karnymi.

Opublikowane nagranie w ciągu 24 godzin obejrzało ponad 160 tys. widzów, a pod filmem można przeczytać sporo komentarzy, które mocno krytykują zachowanie kierowcy:

Zgłoszona sprawa na policję :-) Dowiedziałem się że wóz mimo że ma żółte blachy to należy do Polaka.  Właśnie wracam z komendy.  Nie ma przyzwolenia na zachowania takich kretynów. W podobny sposób ostatnio koleś zabił rodziców z dzieckiem. Małpie dać kierownice to by była bardziej przewidywalna i mniej niebezpieczna niż Polski kierowca.
Wysłanie tego filmu na Policję może uratować komuś życie !
Odcinek Sępólno Krajeńskie - Kamień Krajeński. Ten fragment w sezonie letnim a szczególnie wakacyjnym jest wyjątkowo niebezpieczny. Czasami mam wrażenie, że niektórym nie zależy na powrocie lub dotarciu do miejsca wypoczynku. Policja na wjeździe do Kamienia zbiłaby majątek.
Zobacz wideo
 Takich sytuacji jest pełno od kiedy Adi z Sebkiem zarobili trochę pieniążków na budowach w Anglii czy ogórkach w Niemczech i pokupowali sobie m - powery, s- line i tym podobne wynalazki.
 Z wioskowych prętów stali się królami jezdni i przepisy ich nie obowiązują
Takie filmy najlepiej wysyłać NATYCHMIAST. Do tego na inne znane kanały z tego typu filmami z ewentualną prośbą aby osoby jadące tamtędy o tamtej porze przejrzały nagrania z kamerek =- czy ktoś nie zarejestrował jego wizerunku. Wtedy jaki koleś się nie przyzna że kierował - to przedstawiasz nagranie z innych kamer gdzie jest zarejestrowana jego twarz i koleś ma bonusową sprawę za składanie fałszywych zeznań.
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA