Mustang Mach-E w służbie społeczeństwu. Testy w Holandii i Szwajcarii

Ford Mustang Mach-E jako ambulans lub policja? Testy trwają w Holandii i Szwajcarii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Przyszłość motoryzacji to samochody elektryczne. Nic więc dziwnego, że elektryki kiedyś będą wykorzystywane w różnych formacjach publicznych. Po drugiej stronie Atlantyku już trwają przymiarki do wykorzystania tego typu pojazdów, a w Europie nie jest gorzej (w Wielkiej Brytanii testy również już trwają).

Zobacz wideo W Mustangu Mach-E, duch Mustanga nie zginął. Sprawdzamy forda nowej ery

W Holandii całkowicie elektryczny Mustang Mach-E jest obecnie testowany przez firmę Broeder de Vries. To część znanej holenderskiej grupy medycznej, która wspiera publiczną służbę zdrowia. Firma specjalizuje się w pomocy w nagłych wypadkach i mobilnej opiece medycznej, a także oferuje szkolenia z zakresu opieki medycznej oraz umiejętności prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych z sygnałami optycznymi i dźwiękowymi.

Dotychczas firma wykorzystywała pojazdy na bazie Forda Transita Customa. Jednak ograniczenia zanieczyszczeń spowodowały, że trzeba iść z duchem czasu. Firma zaczęła testować Mustanga Mach-E. Na początku firma jednak użyje ten model do nauki jazdy w szczególnych warunkach, w jakich korzysta ze swojej floty pojazdów uprzywilejowanych.

Ten konkretny Mustang Mach-E został w pełni przygotowany do roli karetki pogotowia przez znaną firmą Tulatech. Specjalne wyposażenie obejmuje naklejki, sygnały optyczne i dźwiękowe (migający pasek świetlny i syrena) oraz inne niezbędne sprzęty na pokładzie. Po analizie testów zostanie podjęta decyzja o dalszym wykorzystaniu tego pojazdu już w codziennej pracy pogotowia ratunkowego.

Jednak nie tylko w Holandii wykorzystują elektrycznego Forda. Mustang Mach-E rozpoczął także służbę w policji w Zurychu. W tym przypadku testy obejmują działalność samochodu jako wozu patrolowego.

Szwajcarski policyjny Mustang Mach-E został oznaczony niebiesko-żółtym policyjnym wzorem, oraz wyposażono go w modułową, niebieską listwę świetlną.

Już za jakiś czas możemy zobaczyć na europejskich drogach więcej tego typu pojazdów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.