Ile przejedzie auto bez oleju? Przykład BMW i Lexusa [WIDEO]

Carwow sprawdził, ile w stanie jest przejechać BMW 735i i Lexus LS430 bez odrobiny oleju. Który był bardziej wytrzymały?

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Jazda samochodem bez oleju? Przepis na katastrofę gotowy. Jednak niemiecka czy japońska motoryzacja byłaby lepsza w tym zakresie? W Carwow postanowiono to sprawdzić na przykładzie dwóch starych modeli – BMW 735i i Lexusa LS430.

 

Obydwa samochody zostały uznane za niezdatne do poruszania się po drogach publicznych, ale ich silniki V8 normalnie funkcjonowały. Zdecydowano się spuścić z nich cały olej i odpalić.

Zobacz wideo Nowa generacja Lexusa NX. Przeszła tylko lifting, czy jest zupełnie nowym modelem? Sprawdzamy!

Gdy tylko je uruchomili, nie było trudno stwierdzić, że coś jest nie tak, a tylko na podstawie samego dźwięku. Oba przeżyły 30 sekund na biegu jałowym, potem kolejne 30 sekund utrzymywane przy 3000 obr/min, ale po doprowadzeniu do granicy, Lexus zginął po 10 sekundach, co oznacza łączny czas 1 minuty 20 sekund bez oleju.

BMW wytrzymało dłużej, dlatego zostało zabrane na krótką przejażdżkę. I nawet przejechało dłuższą chwilę, a także zrobiło bączki wokół martwego Lexusa. Podczas tego ostatniego wyczynu BMW zaczęło tracić moc, ale dalej jechało.

Następnie zabawa była kontynuowana w błocie. Jednak seria 7 po 7 minutach i 34 sekundach oraz jednym odkrztuszeniu z wlotu silnik ostatecznie zgasł.

Jak zatem widać, BMW wytrzymało pięć razy dłużej niż Lexus. Z drugiej jednak strony nie wiadomo w jakich kondycjach były obydwa samochody przed przystąpieniem do zabawy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.