Tragiczny wypadek na autostradzie w Niemczech. Zginęły trzy osoby

Ciężarówka najechała na auto hybrydowe, które ciągnęło przyczepę. Stanęło w płomieniach. Zginęły trzy osoby.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Uwaga i bezpieczny odstęp na drodze mogą uratować komuś życie. Jednak zdarzają się takie sytuacje jak ta w Niemczech, która musi dotkliwie o tym przypomnieć.

Zobacz wideo Ile może przejechać hybryda typu plug-in na prądzie i w trybie hybrid?

Autostrada A2 w Niemczech w kierunku miejscowości Lostau na wysokości Burg jest remontowana i z tego powodu tworzą się tam korki. Miniony wtorek, 12 lipca okazał się tragiczny. W stojący samochód osoby z przyczepą kempingową w korku najechała ciężarówka. Uderzenie było tak mocne, że samochód wjechał w ciężarówkę, która stała przed nim.

Po zderzeniu ciężarówka, która zapoczątkowała całe zdarzenie stanęła w płomieniach. Ogień szybko się rozprzestrzenił. Efekt? Spłonęła przyczepa kempingowa i samochód, który ja holował. Okazało się, że samochód osobowy był hybrydą przez co akcja ratunkowa była utrudniona. Trzeba było zalać cały pojazd.

Pożar samochodu przy ul. Leskiej. Akcja straży pożarnejPożary elektryków. Parę rzeczy trzeba wiedzieć. Ale czy jest się czego bać?

Efektem tego są trzy ofiary. Kierowca ciężarówki, która uderzyła w auto osobowe oraz dwie osoby z hybrydy. Do tego poważnie ranny został kierowca drugiej ciężarówki.

Dostosowanie prędkości, zachowanie odległości i ogólna trzeźwość umysłu podczas jazdy jest kluczowa.

Więcej o: