Amerykański klasyk z klocków Lego. Zbuduj Camaro Z28 z 1458 elementów

Duński producent klocków stworzył kolejny zestaw dla fanów klasycznej motoryzacji. Już niebawem w sprzedaży pojawi się Chevrolet Camaro Z28. To może być idealny plan na nadchodzący urlop.

Lego wprowadza do oferty nowy zestaw dla fanów czterech kółek. Pod numerem 10304 skrywa się replika Chevroleta Camaro Z28 z 1969 roku. Zestaw składa się z 1458 części, w wymiary samochodu to 36 cm długości, 14 cm szerokości i 10 cm wysokości.

Twórcy zestawu podkreślają, że samochód można zbudować w kilku wariantach, które pozwolą spersonalizować Camaro według własnej wizji. Fani klocków mogą zbudować kabrioleta lub klasyczne coupe. To nie koniec opcji, jakie oferuje nowy zestaw.

Więcej ciekawostek motoryzacyjnych znajdziesz nas stronie głównej Gazeta.pl

Oprócz tego można wybierać pomiędzy wariantem ze standardowymi światłami oraz wersją podnoszoną. Kwestia kolorystyki nadwozia pozostawia kilka opcji. Do wyboru jest w pełni czarne nadwozie lub wersja z pasami w kolorze białym lub czerwonym. Nie są to jednak naklejki, tylko klocki, więc w każdej chwili można zmodyfikować wygląd samochodu.

Zobacz wideo

Jak zwykle w przypadku zestawów przygotowywanych przez firmę Lego nie można mieć żadnych zastrzeżeń co do realizmu modeli. Warto przyjrzeć się z jaką pieczołowitością przygotowano silnik V8 montowany w tej replice. Pojawia się nawet naklejka 302. Oprócz tego samochód ma działającą kierownicę, otwierane drzwi, a w kabinie znajduje się kilka ciekawych smaczków.

Producent zestawu przygotował nawet specjalną reklamę promującą ten model. Pojawia się w niej sprzedawca samochodów w niemodnym garniturze, który prezentuje wszystkie funkcje pojazdu.

 

Camaro Z28 w zestawie od Lego będzie dostępny w sprzedaży już od 1 sierpnia 2022 r. Sugerowana cena detaliczna nowego zestawu to 799,99 złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.