Nowa Honda Civic Type R powoli wyjeżdża z cienia. To już 25 lat karmazynowej plakietki

Japończycy zapowiedzieli premierę kolejnej generacji kompaktowego hot hatcha. Honda Civica Type R w najnowszej odsłonie zostanie przedstawiona światu w czwartek 21 lipca 2022 roku.

Wyczekiwana Honda Civic Type R najnowszej generacji ma być jeszcze mocniejsza i jeszcze szybsza od poprzedniej wersji. Auto bazuje na 25 latach doświadczenia w produkcji gorącego hatchbacka, od zawsze charakteryzującego się rewelacyjnymi osiągami oraz atrakcyjną stylistyką.

Globalna prezentacja nowego Civica Type R odbędzie się 21 lipca 2022 r. o godzinie 04.00 czasu CET. W Europie pojazd ten pojawi się na początku 2023 roku. Premiera hot hatcha zbiega się z obchodami 50-lecia istnienia modelu Civic oraz 25-lecia modelu Civic, noszącego charakterystyczną karmazynową plakietkę z napisem "Type R".

Rozpoznawalna na całym świecie seria o nazwie Civic, po raz pierwszy trafiła do sprzedaży 12 lipca 1972 roku. Przez pięćdziesiąt lat opracowano 11 generacji kompaktowego bestsellera, a globalna sprzedaż w 170 krajach wyniosła ponad 27,5 mln egzemplarzy. Każda ewolucja wprowadzała własną, stopniową przemianę pierwotnego projektu modelu, ulepszając dotychczasowe rozwiązania techniczne i uzyskując coraz wyższe osiągi.

 

Obecna aktualnie w sprzedaży 11. generacja Civica, to połączenie osiągów i oszczędności z wyższym standardem komfortu wnętrza, atrakcyjnością wizualną i ogólną funkcjonalnością. Najnowsza odsłona stanowi kamień milowy w historii Hondy w Europie, ponieważ jest dopełnieniem planów „Electric Vision", zakładających zelektryfikowanie europejskiej gamy podstawowych modeli do 2022 roku. Nowy Civic jest standardowo wyposażony w pełni hybrydowy układ napędowy e:HEV, zapewniający dobre osiągi i dynamikę oraz niskie zużycie paliwa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.