Sprzedaż aut używanych. Toyota rozszerza program Pewne Auto na kolejne salony

Program Toyoty sprzedaży aut używanych - Pewne Auto zostanie wprowadzony w trzech kolejnych salonach. W sumie takich punktów będzie 78.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyota podobnie jak inni producenci stworzyła własny program sprzedaży aut używanych – Pewne Auto. Jest on skierowany do kierowców, którzy chcą kupić używane auto z gwarancją, z historią i w dobrym stanie.

Zobacz wideo Recenzujemy Toyotę Corollę w wersji kombi

Toyota co jakiś czas rozbudowuje sieć dealerską Toyota Pewne Auto – w tym roku dołączają do niej trzy punkty. Do tej pory uruchomiono nowy autoryzowany salon w Bydgoszczy oraz nową stację Toyota Professional w Bełchatowie, a wraz z nimi działy sprzedaży aut z rynku wtórnego. Dodatkowo do końca roku do sieci dołączy nowy salon Toyoty w Poznaniu, również z działem aut używanych. Łącznie jeszcze w tym roku auta z drugiej ręki będzie można kupić w 78 różnego typu stacjach dealerskich Toyoty.

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku, w ramach programu Pewne Auto sprzedanych zostało 11.170 sztuk samochodów, z czego 76 procent to auta Toyoty (w ramach programu sprzedawane są auta także innych producentów).

Najczęściej wybieranym modelem była Corolla – salony Toyoty opuściły 2134 używane egzemplarze tego modelu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też Yarisy, które znalazły 1976 nowych właścicieli. Polscy kierowcy chętnie sięgają też po Aurisy – przez sześć miesięcy do klientów trafiło 1094 egzemplarzy poprzednika Corolli z nadwoziem Hatchback i TS Kombi. Wielu nabywców przyciąga także używana Toyota C-HR – w programie Pewne Auto sprzedano 957 egzemplarzy crossovera.

Udział hybryd w łącznej sprzedaży używanych samochodów wszystkich marek w programie wyniósł w pierwszej połowie 2022 roku 31 proc. Prawie połowa wszystkich Corolli (1050 egz.) i ponad 80 proc. egzemplarzy Toyoty C-HR (770 aut) miało napęd hybrydowy, a także 457 RAV4, 450 Yarisów i 388 Aurisów.

Program Pewne Auto obejmuje wszystkie salony marki Toyota oraz stacje sprzedaży samochodów użytkowych Toyota Professional. Stopniowo sieć rozbudowywana jest także o odrębne salony Toyota Pewne Auto – do tej pory stacje tego rodzaju powstały w Warszawie, Józefowie, Krakowie i Nowym Targu. Do programu włączane są m.in. samochody poleasingowe, auta ekspozycyjne od dealerów oraz pojazdy pozostawiane w rozliczeniu z udokumentowaną historią.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.