W Gdańsku i Gdyni PORD wraca do normalności. Egzaminatorzy wrócili z choroby

Egzaminatorzy z Pomorskich Ośrodków Ruchu Drogowego (PORD) w Gdańsku i Gdyni wrócili do pracy. W zeszłym tygodniu byli na chorobowym w ramach protestu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ośrodki Ruchu Drogowego to miejsca płaczu i nerwów. Egzaminy na prawo jazdy spędzają sen z powiek wielu osobom, które chcą uzyskać wymarzony dokument. Jednak w zeszłym tygodniu, egzaminatorzy z Pomorskich Ośrodków Ruchu Drogowego w Gdańsku i Gdyni poszli na chorobowe w ramach ogólnopolskiego protestu.

Zobacz wideo Iga Świątek wygadała się o egzaminie na prawo jazdy. "Czemu się ze mnie śmiejecie?"

Wszystko zaczęło się w zeszły poniedziałek, gdy 20 egzaminatorów wzięło zwolnienie lekarskie i nie stawiło się do pracy przez co trzeba było odwołać zaplanowane na ten okres egzaminy. Jak podał dyrektor PORD-u, jeszcze w środę powróciło 3 egzaminatorów, w czwartek kolejnych 8, a w poniedziałek stawili się wszyscy, którzy wzięli zwolnienie lekarskie.

Oczywiście absencja egzaminatorów w Gdańsku i Gdyni wprowadziła niemałe zamieszanie dla tych, którzy chcieli przystąpić do egzaminów na prawo jazdy. Jednak jak zostało przekazane, odwołane egzaminy odbędą się w najbliższe niedziele. Pierwszeństwo będą miały osoby, którym przepadł termin.

Pomorskie Ośrodki Ruchu Drogowego już od dwóch lat przeprowadzają egzaminy w niedziele. Powód? Duża ilość chętnych do podejścia do egzaminu na wymarzony dokument.

Obecnie ośrodku w Gdańsku i Gdyni działają bez zakłóceń. Ośrodki w Chojnicach i Słupsku nie odnotowały problemów z działaniu.

A dlaczego właściwie egzaminatorzy protestują? Głównie chodzi o zmianę wynagrodzeń i zmian systemowych w przeprowadzaniu egzaminów. Protest objął całą Polskę i trwał tydzień. Większość egzaminatorów wzięło na ten okres zwolnienie lekarskie. Problemy w funkcjonowaniu odnotowało wiele tego typu placówek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.