Najpierw wyhamował ciężarówkę, później wzięli go w "kleszcze". Wszyscy zasłużyli na mandaty

Na kanale "Stop Cham" na YouTube pojawił się kolejny film prezentujący karygodne zachowania kierowców na polskich drogach. W produkcji zatytułowanej "Wyhamował ciężarówkę na A2 - wzięli go w kleszcze" możemy zobaczyć kilka niebezpiecznych sytuacji.

Na początku filmu widzimy kierowcę Peugeota, który jest trochę zniecierpliwiony lub po prostu bardzo się spieszy. W pewnym momencie wyprzedza pasem awaryjnym dwa samochody ciężarowe, ponieważ nie chciał czekać jeden wyprzedzi w końcu drugiego.

Więcej ciekawych filmów z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po chwili można zobaczyć jego kolejny występek. Postanowił wjechać przed jeden z samochodów i mocno zahamował przed nim. To bardzo niebezpieczne zachowanie, które mogło doprowadzić do poważnego wypadku.

Kierowcy ciężarówek postanowili zgotować zemstę kierowcy Peugeota. Trzy samochody ciężarowe w pewnym momencie biorą go z tzw. kleszcze, blokując przejazd poprzez jazdę w tym samym tempie po każdej jego stronie.

Zobacz wideo

Jednak tym razem kierowca nie odważył się na wypędzanie pasem awaryjnym. Oba samochody ciężarowe gwałtownie hamują i zmuszają do tego samego manewru kierowcę samochodu osobowego. W ten sposób zatrzymują ruch na obu pasach autostrady.

Oglądając te wyczyny można się zastanawiać, który kierowca stworzył większe zagrożenie na drodze. Jednak zarówno zachowanie kierowcy osobówki jak i późniejsza reakcja kierowców z ciężarówek to tak samo karygodne zachowania. W zasadzie obie strony nie różnią się mentalnością i cała czwórka zasługuje na potępienie oraz wysokie mandaty.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.