Lexus LS z 1999 r. wygląda jakby dopiero wyjechał z salonu. To się nazywa dbanie o dobre rzeczy [WIDEO]

Lexus LS400 z 1999 r. wygląda nieskazitelnie. Aż trudno uwierzyć, że ma 23 lata i ponad 200 tys. km przebiegu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Gdy Lexus wszedł do gry luksusowych sedanów w 1989 r. zmienił zasady panujące na rynku. Raptem okazało się, że jest ktoś, kto może konkurować z niemieckimi markami na poziom wyposażenia i jakości wykonania. Dzięki temu debiutowi miały nastąpić nowe czasy w świecie luksusowej motoryzacji.

Zobacz wideo Nowa generacja Lexusa NX. Przeszła tylko lifting, czy jest zupełnie nowym modelem? Sprawdzamy!

O tym jak może dobrze się zestarzeć Lexus wystarczy spojrzeć na model LS400 z 1999 r. Właściciel dba o niego i wygląda niemal tak jakby dopiero wyjechał z salonu. Jednak ma przejechane 228.147 km.

 

Pomimo swojego wieku i przebiegu, auto jest w nieskazitelnym stanie. Lakier jest prawie całkowicie pozbawiony niedoskonałości, wnętrze zachowuje swój pierwotny kolor i prawie nie ma śladów pognieceń, podwozie jest nienaruszone i niezardzewiałe, a nawet takie rzeczy, jak reflektory i tylne światła są krystalicznie czyste, jakby właśnie zostały wymienione. Na kołach nie ma też żadnych zadrapań ani wyżłobień, komora silnika jest ultraczysta, a złote znaczki mienią się jak szlachetny metal, który imitują.

Aby pokazać jak właściciel dba o swoje auto, wystarczy podać przykład, że zastanawiał się jak przywrócić blask lakierowi, który znajduje się pod tablicą rejestracyjną, gdzie normalnie nikt nie patrzy.

Lexusa napędza 4,0-litrowy silnik V8 1UZ-FE, który wytwarza 294 KM mocy i 407 Nm momentu obrotowego. Moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów.

Widać tutaj ile właściciel wkłada pracy aby utrzymać swój samochód w niemal idealnym stanie. Pokazuje to również, jak Lexus utrzymuje swoją jakość nawet po 23 latach użytkowania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.