Lexus LS z 1999 r. wygląda jakby dopiero wyjechał z salonu. To się nazywa dbanie o dobre rzeczy [WIDEO]

Lexus LS400 z 1999 r. wygląda nieskazitelnie. Aż trudno uwierzyć, że ma 23 lata i ponad 200 tys. km przebiegu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Gdy Lexus wszedł do gry luksusowych sedanów w 1989 r. zmienił zasady panujące na rynku. Raptem okazało się, że jest ktoś, kto może konkurować z niemieckimi markami na poziom wyposażenia i jakości wykonania. Dzięki temu debiutowi miały nastąpić nowe czasy w świecie luksusowej motoryzacji.

Zobacz wideo Nowa generacja Lexusa NX. Przeszła tylko lifting, czy jest zupełnie nowym modelem? Sprawdzamy!

O tym jak może dobrze się zestarzeć Lexus wystarczy spojrzeć na model LS400 z 1999 r. Właściciel dba o niego i wygląda niemal tak jakby dopiero wyjechał z salonu. Jednak ma przejechane 228.147 km.

 

Pomimo swojego wieku i przebiegu, auto jest w nieskazitelnym stanie. Lakier jest prawie całkowicie pozbawiony niedoskonałości, wnętrze zachowuje swój pierwotny kolor i prawie nie ma śladów pognieceń, podwozie jest nienaruszone i niezardzewiałe, a nawet takie rzeczy, jak reflektory i tylne światła są krystalicznie czyste, jakby właśnie zostały wymienione. Na kołach nie ma też żadnych zadrapań ani wyżłobień, komora silnika jest ultraczysta, a złote znaczki mienią się jak szlachetny metal, który imitują.

Aby pokazać jak właściciel dba o swoje auto, wystarczy podać przykład, że zastanawiał się jak przywrócić blask lakierowi, który znajduje się pod tablicą rejestracyjną, gdzie normalnie nikt nie patrzy.

Nowy Lexus RXNowy Lexus RX. Czy ma szanse w Europie?

Lexusa napędza 4,0-litrowy silnik V8 1UZ-FE, który wytwarza 294 KM mocy i 407 Nm momentu obrotowego. Moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów.

Widać tutaj ile właściciel wkłada pracy aby utrzymać swój samochód w niemal idealnym stanie. Pokazuje to również, jak Lexus utrzymuje swoją jakość nawet po 23 latach użytkowania.

Więcej o: