Volkswagen ID.5 - testujemy samochód, z którym możesz porozmawiać

Volkswagen ID.5 to elektryczny SUV coupe, który wyposażony jest w szereg nowoczesnych rozwiązań. W naszym teście sprawdziliśmy, jak działa kilka najważniejszych jego funkcji.

Volkswagen ID.5 to trzecie elektryczne auto w gamie modelowej tej marki, zbudowane na platformie MEB. Dzięki sporej baterii o pojemności 77 kWh, zasięg może wynieść nawet 521 km. Na pokładzie czeka na kierowcę wiele nowoczesnych systemów, których działanie zostało usprawnione dzięki ID. Software 3.0, czyli zaktualizowanemu oprogramowaniu do aut rodziny ID. Postanowiliśmy więc przetestować działanie najważniejszych funkcji.

Zobacz wideo Volkswagen ID.5 - testujemy samochód, z którym możesz porozmawiać

Z poziomu środkowego dotykowego ekranu dotykowego możemy sterować wszystkimi funkcjami samochodu. Interfejs jest przejrzysty i intuicyjny, a jego działanie przypomina działanie dobrze znanych systemów smartfonów. Dzięki temu, użytkownicy nie będą mieli problemów z przyzwyczajeniem się do niego.

Poza ekranem dotykowym, z samochodem "dogadamy" się także przy pomocy asystenta głosowego, który sprawnie odczytuje komunikaty kierowcy, oraz, co ważne, właściwie na nie reaguje, dostosowując działanie niektórych funkcji jak np. klimatyzacja. Opcjonalna nawigacja satelitarna potrafi zlokalizować położenie samochodu na konkretnym pasie ruchu, dzięki czemu może dawać przydatne wskazówki dotyczące na przykład zjazdu ze skrzyżowania.

Więcej o: