Poważna usterka w Teslach. Producent musi wycofać 59 tys. samochodów

Niemiecki Federalny Urząd ds. Transportu Samochodowego (KBA) poinformował o poważnych usterkach w niektórych modelach Tesli. Problem dotyczy ponad 59 tys. samochodów poruszających się po całym świecie.

Urząd poinformował o wycofaniu modeli Tesla Model Y i Tesla Model 3 z powodu usterki automatycznego systemu połączeń alarmowych. Na stronie internetowej KBA można przeczytać, że usterka oprogramowania spowodowała awarię systemu eCall, którego zadaniem jest powiadamianie służb ratowniczych, gdy dojdzie do poważnego wypadku.

Więcej informacji na temat rynku motoryzacyjnego znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Agencja Reuters poinformowała, że niemiecki nadawca regionalny Rundfunk Berlin-Brandenburg działający w regionie, gdzie znajduje się fabryka Tesli, jako pierwszy poinformował o decyzji producenta o wycofywaniu samochodów.

Zobacz wideo

Jak wyliczył niemiecki urząd, problem z funkcjonowaniem systemu eCall w Teslach dotyczy 59 129 pojazdów poruszających się po całym świecie. Nie podano jednak, jaki procent z tej liczby to samochody zarejestrowane na niemieckim rynku. Usterka oprogramowania w samochodach to już kolejny duży problem na głowie Elona Muska – właściciela marki.

Kilka dni temu Tesla poinformowała, że w drugim kwartale tego roku wyprodukowano o 17,9 proc. mniej pojazdów elektrycznych niż w poprzednim kwartale. To efekt przestoju w azjatyckich fabrykach Tesli związanych z pandemią COVID-19, która zakłóciła produkcję i łańcuch dostaw.

Elon Musk przekazał niedawno, że nowe fabryki Tesli w Teksasie i Berlinie cały czas mają problem ze zwiększeniem produkcji ze względu na brak akumulatorów, a także problemów z chińskimi portami. Musk stwierdził nawet, że tracą przez to "miliardy dolarów".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.