Seria F świętuje 75-lecie. Z tej okazji Ford wypuścił specjalną edycję F-150

F-150 Heritage Edition to specjalna wersja tej półciężarówki z okazji 75-lecia serii F.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Stany Zjednoczone są znane z wielu rzeczy. Jedną z nich są pickupy. Oczywiście w przeciągu wielu lat na rynku pojawiło się wielu graczy. Jednak Ford i Chevrolet zawsze byli na szczycie, jeśli chodzi o sprzedaż. Co więcej 75 lat temu Ford zapoczątkował swoją znaną na całym świecie serię F. Z tej okazji Ford wypuścił specjalną wersję modelu F-150 z dopiskiem Heritage Edition.

Zobacz wideo Ford Mustang Mach 1 wciąż potrafi być szalony, ale nie bryka już jak nieokiełznany kucyk

Samochód F-150 Heritage Edition (model roku 2023) będzie dostępny w serii XLT. Projekt reprezentuje nową interpretację klasycznego wzoru dwukolorowego nadwozia, tzw. A-B-A. A oznacza kolor obejmujący dach i słupki, a następnie zderzaki oraz dolne części drzwi i nadwozia. Pomiędzy tymi elementami znajduje się kolor B, którym pokrywa się część środkową samochodu.

Dostępnych jest pięć wersji kolorystycznych nadwozia:

  • czerwony Race Red z szarym Carbonized Gray
  • niebieski Atlas Blue z czarnym Agate Black
  • niebieski Antimatter Blue z szarym Carbonized Gray
  • niebieski Avalanche z czarnym Agate Black
  • szary Area 51 z czarnym Agate Black

Wnętrze dostępne będzie w kolorze łupkowej szarości i czerni. Wyjątkowość wersji Heritage Edition podkreślają pokrowce na siedzenia z unikatowymi przeszyciami oraz specjalne przetłoczenia na podłokietniku. Informacja o tym, że jest to specjalna edycja świadczy biały logotyp „75 Years", który pojawia się w górnej części przedniej szyby. Jakby tego było mało widoczny również jest na animacji startowej samochodu na ekranie odpowiedzialnym za system informacyjno-rozrywkowy, a także obecny jest na desce rozdzielczej.

W połowie lipca Ford rozpocznie zbieranie zamówień na F-150 Heritage Edition, zaś jego produkcja rozpocznie się jesienią tego roku. Dla fanów marki i pickupów to nie lada gratka, gdyż to właśnie Ford zapoczątkował istnienie tego typu pojazdów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.