Luksusowa Toyota odnalazła się w Dorohusku. Za kierownicą obywatelka Ukrainy

Luksusowa Toyota Land Cruiser o szacunkowej wartości 400 tys. zł została odzyskana w Dorohusku. Funkcjonariusze Straży Granicznej odkryli, że SUV pochodzi z przestępstwa.

Ujawnianie samochodów pochodzących z przestępczego procederu to chleb powszedni w pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Kolejne auto z nielegalnego źródła wyłapali mundurowi z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Podejrzenie wzbudziła czarna Toyota Land Cruiser wyprodukowana w 2016 roku.

Sytuacja ta miała miejsce w sobotę 25 czerwca. Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, mundurowi przerwali podróż 56-letniej obywatelce Ukrainy. Kobieta prowadząca luksusową Toyotę próbowała opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i przedostać się do swojego kraju.

Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwie hybrydowe Toyoty pochodzące z kradzieży.Hybrydy jechały do dziupli. Złodzieje nie zdążyli ich zdekompletować

Podczas prowadzonych czynności kontrolnych mających na celu ustalenie pochodzenia pojazdu, funkcjonariusze odkryli, że Toyota Land Cruiser jest poszukiwana jako utracona na terytorium Ukrainy. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Kobietę przesłuchano w charakterze świadka, zaś pojazd został zabezpieczony przez strażników granicznych na służbowym parkingu do dalszych czynności.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze tylko z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 7 mln zł.

Samochody marki Toyota są dla złodziei samochodów bardzo łakomym kąskiem. Szczególnie często dochodzi do kradzieży modeli z napędem hybrydowym, które z roku na rok biją rekordy popularności i są poszukiwane na rynku wtórnym. W przypadku takich pojazdów dochodzi do prób ich ponownego legalizowania czy przemycania za wschodnią granicę. Najczęściej jednak kradzione wozy rozbierane są na części, które trafiają do obiegu.

Zobacz wideo
Więcej o: