Brawurowe zachowanie 20-latka. Wakacje spędzi bez prawa jazdy

Pewien 20-latek z województwa dolnośląskiego brawurowo rozpoczął wakacje. W konsekwencji pożegnał się prawem jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 1500 zł mandatu i 10 punktów karnych.

Dolnośląscy policjanci na odcinku drogi wojewódzkiej W395 w obrębie miejscowości Szczodrowice kontrolowali kierujących pojazdami pod kątem stosowania się do ograniczeń prędkości. Jednym ze zmotoryzowanych ignorujących obowiązujący przepis jazdy z szybkością nie wyższą niż 50 km/h, był 20-latek z osobowego Volkswagena. Młody człowiek w obszarze zabudowanym pędził 106 km/h.

Za przekroczenie dozwolonej prędkość o 56 km/h funkcjonariusze zobowiązani byli do zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące. Kierowca został również ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Pościg za motocyklistą ulicami BydgoszczyPościg za motocyklistą. Podczas ucieczki popełniony został szereg wykroczeń

Sytuacja ta może posłużyć za przestrogę dla wszystkich kierowców. Funkcjonariusze drogówki w całej Polsce, każdego dnia podczas pełnionej służby reagują na wszelkie przejawy agresywnej jazdy. Mundurowi stale przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Tylko odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz stosowanie się do przepisów prawa może zapewnić bezpieczeństwo.

Niestosowanie się do przepisów w zakresie ograniczeń szybkości to podstawowy błąd popełniany przez zmotoryzowanych. Szczególnie niebezpieczna jest brawurowa jazda w obszarze zabudowanym. Przypominamy, że jeśli kierowca zostaje przyłapany na poruszaniu się z prędkością wyższą o ponad 50 km/h, musi liczyć się z wysokim mandatem i przede wszystkim obligatoryjnie zostaną mu zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zobacz wideo
Więcej o: