Niesamowity Charger. Ma 1000 KM i powstał na zamówienie "szychy" z koncernu Stellantis

Firma SpeedKore została założona stosunkowo niedawno, bo w 2015 roku. Jednak szybko zyskała mocną pozycję w świecie konstruktorów mocarnych restomodów. Jej warsztat ulokowany w amerykańskim Wisconsin jest już znany na całym świecie ze swoich projektów – zmodernizowanych, ociekających karbonem samochodów typu muscle car.

Więcej ciekawostek ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najnowszy projekt SpeedKore to zabytkowy Dodge Charger, który został ochrzczony mianem "Hellucination". Samochód zbudowano dla Ralpha Gillesa – projektanta pracującego obecnie dla koncernu Stellantis. To człowiek, który współtworzył takie projekty, jak Chrysler 300 czy Dodge SRT Viper z 2014 roku.

Zobacz wideo

"Hellucination" zaczęło swój żywot jako Charger z 1968 roku, ale w nowym wydaniu otrzymało sporo nowoczesnych ulepszeń. Praktycznie cała płyta podłogowa została zaprojektowana od nowa przy wykorzystaniu nowoczesnego i ultrawytrzymałego materiału. Z włókna węglowego zbudowano również maskę oraz przednie i tylne dokładki do zderzaków wraz z nadkolami.

Pod maskę trafił 7-litrowy motor V8 Dodge Hellephant, który połączono z 8-biegową skrzynią opracowaną przez firmę ZF. Taki zestaw generuje 1000 KM maksymalnej mocy oraz gigantyczny moment obrotowy o wartości ponad 1200 Nm. Potężny motor wyrzuca spaliny przez specjalnie zaprojektowane kolektory oraz wydech MagnaFlow wykonany na zamówienie.

Ta piekielna maszyna stoi na niestandardowym zestawie 19- i 20-calowych kół z oponami Michelin Pilot Sport 4S. Przy okazji zainstalowano w nim kolumnę kierowniczą Ididit, drążek kierowniczy Woodward, sześciotłoczkowe zaciski Brembo, nowe oświetlenie LED od Dapper Lighting oraz wykonane na zamówienie, mocno zmodyfikowane wnętrze. Całość uzupełnia zupełnie nowa, karbonowa deska rozdzielcza oraz boczki drzwi.

 

Lista klientów-celebrytów korzystających z usług firmy SpeedKore nie dziwi, ale właśnie takie jednorazowe projekty dla światowej klasy projektantów samochodów mówią naprawdę wiele na temat tego, jak bardzo elitarne stały się projekty tej firmy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA