Tragiczny wypadek z udziałem samochodu elektrycznego. Pojazd wypadł przez okno

W Szanghaju doszło do tragicznego wypadku z udziałem samochodu elektrycznego. Z biurowca producenta, chińskiej firmy Nio, przez okno wyleciał samochód. Pojazd spadł na ulicę, a dwie osoby zginęły na miejscu.

Firma Nio to chiński producent samochodów elektrycznych, który powoli zdobywa popularność w Europie. Centrala firmy znajduje się w Szanghaju, gdzie doszło do tragicznego wypadku. W środę popołudniu (czasu lokalnego) z trzeciego piętra biurowca wyjechał samochód Nio ET7. Pojazd przebił okno i wyleciał na parking przed budynkiem.

Więcej informacji na temat chińskiej motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W wypadku zginęły dwie osoby znajdujące się w kabinie samochodu. Jedna z nich to etatowy pracownik firmy, a druga pracowała dla firmy partnerskiej. Pojazd znajdował się na trzecim piętrze biurowca, gdzie ulokowano parking, miejsce do testowania pojazdów oraz salon.

Na zdjęciach, które pojawiły się w sieci widać, że jest tam miejsce parkingowe zabezpieczone progiem, który zabezpiecza przed stoczeniem się w kierunku okien. Nie wiadomo, w jaki sposób doszło do wypadku.

Zobacz wideo Nowe czy używane? My pytamy, Polacy odpowiadają

Chiński producent poinformował w oświadczeniu, że współpracuje z chińskim departamentem bezpieczeństwa publicznego, a przyczyny wypadku zostaną wyjaśnione w trakcie dochodzenia. Początkowo producent zapewniał, że wypadek nie został spowodowany przez pojazd elektryczny.

To stwierdzenie wywołało falę oburzenia wśród chińskich internautów, którzy podkreślali, że przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, a na wydawanie wyroku jest jeszcze zbyt wcześnie. Firma Nio zmodyfikowała komunikat, usuwając te stwierdzenie.

NIO ES8NIO już oficjalnie w Europie. Chińczycy wchodzą na rynek SUV-em ES8 i sedane ET7

Marka Nio powstała w 2014 roku. Pierwszy model produkcyjny zaprezentowany przez chińskiego producenta to ES8, który zadebiutował w 2017 roku, a już rok później wszedł na rynek. W 2019 roku gama modelowa została poszerzona o SUV-a ES6, a w 2020 roku dołączył kolejny coupe SUV o nazwie EC6. Producent oferuje jeszcze dwa sedany: E5 i ET7.

Więcej o: