Sobiesław Zasada w lipcu jedzie maluchem do Turynu

Od 9 do 16 lipca grupa miłośników fiata 126 p - 126Hooligans organizuje wyprawę Maluchami z Bielska-Białej do Turynu. Wyprawa jest związana rocznicą 50-lecia rozpoczęcia produkcji tego pojazdu we Włoszech. W grupie będzie jechała załoga z Rajdu Monte Carlo 1975 - Zasada/Bielak.

Interesującego newsa otrzymaliśmy od Bogusława Cieślara – wieloletniego rzecznika prasowego początkowo FSM, a potem Fiat Auto Poland. Wprawdzie jest on już na emeryturze, ale sympatie do firmy i osób z którymi zna się od ponad ćwierć wieku są nadal żywe.

Jako bielszczanin przesłał nam interesującą informację zamieszczoną na stronie www.bielsko.info.

Wyjazd fiatów, w ramach planowanej ekspedycji do Turynu. planowany 9 lipca jest z placu Ratuszowego w Bielsku-Białej. Powrót zaplanowano 16 lipca również z metą pod Ratuszem. Wśród uczestników swój udział w wyprawie potwierdziła załoga Sobiesław Zasada (ur 1930) i Longin Bielak (ur 1926), którzy fiatem 126 brali udział w dojeździe i rajdzie Monte Carlo w 1975 roku. Ministerstwo Infrastruktury objęło patronat honorowy nad wydarzeniem.

Skrócony plan wyjazdu

  • dzień 1 - wyjazd spod bielskiego Ratusza, konferencja prasowa, spotkanie z mediami i mieszkańcami miasta, przejazd trasą Bielsko Biała - Wiedeń 363 km, spotkanie z kolekcjonerami fiata w Wiedniu, wystawa aut;
  • dzień 2 - Wiedeń - Salzburg (przerwa) - Hochalpenstrasse - Lienz 495 km;
  • dzień 3 - Lienz - Werona (przerwa) - Bergamo 414 km, audycja na żywo w godz. 15.00-15.30;
  • dzień 4 - Bergamo - Turyn 185 km. Turyn - Fiat, Pininfarina, Bertone, przejazd torem fabrycznym i zwiedzanie fabryki, audycja na żywo w godz. 15.00-15.30, na miejscu spotkanie władz Fiata z Sobiesławem Zasadą, Kajetanem Kajetanowiczem oraz członkami wyprawy;
  • dzień 5 - Turyn - Jesolo koło Wenecji 434 km, wystawa aut w Jesolo;
  • dzień 6 - Przerwa serwisowa, audycja na żywo w godz. 15.00-15.30;
  • dzień 7 - Jesolo - Klagenfurt (przerwa) - Graz 388 km, ok godz. 14.00 wejście do Radiostrady na żywo;
  • dzień 8 - Graz - Bielsko-Biała 553 km, powitanie samochodów w Bielsku-Białej.

Jak podkreślają organizatorzy rajdu, każdy z pojazdów będzie miał zamontowany nadajnik GPS z dużym bezpłatnym transferem danych na Europę. Powstanie strona, na której każdy będzie mógł śledzić położenie pojazdów. Oprogramowanie dostarczy Rally Communication, nadajniki dostarczy i zamontuje Sobiesław Zasada Automotive.

Źródło: https://www.bielsko.info.

Zobacz wideo Nowe czy używane? My pytamy, Polacy odpowiadają
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.