Eleganckie auta odnalezione na Śląsku. Skradziono je na terenie Niemiec

Na Dolnym Śląsku zatrzymano dwa pochodzące z kradzieży pojazdy o szacunkowej wartości ponad dwustu tysięcy złotych. Akcję wspólnie z policjantami przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej.

20 czerwca na jednym z parkingów w Bogatyni funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu oraz policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, odnaleźli dwa eleganckie samochody pochodzące z przestępczego procederu. Mundurowi wpadli na trop aut pojazdów dzięki prowadzonym działaniom operacyjnym.

Kia Stinger GT oraz Alfa Romeo Giulia zostały skradzione w dniach 14 oraz 15 czerwca na terenie Niemiec. Właściciele pojazdów wycenili ich wartość w sumie na kwotę 45 000 euro. Przytwierdzone do samochodów polskie tablice rejestracyjne pochodziły z zupełnie innych pojazdów.

Auta zostały zabezpieczone. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia i zatrzymania osób mających związek z tymi kradzieżami. Pojazdy po przeprowadzeniu czynności procesowych zostaną wydane właścicielom.

Na terytorium Polski służby mundurowe często odnajdują różnego rodzaju pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce ze złodziejami, paserami i przemytnikami osobówek, ciężarówek, motocykli czy masz budowlanych, pomaga funkcjonariuszom wiedza, doświadczenie, działania operacyjne czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.