Toyota Corolla Cross ma papier na bezpieczeństwo. Top Safety Pick+ od instytutu IIHS

Amerykański agencja Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) przyznała najwyższe wyróżnienie w zakresie bezpieczeństwa Toyocie Corolli Cross. Tym samym model Toyoty dołączył do najbezpieczniejszych samochodów na tamtejszym rynku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Bezpieczeństwo to jedno z kluczowych elementów, na podstawie których klienci wybierają dany samochód. Na całym świecie jest wiele różnych organizacji i instytucji, które przeprowadzają testy samochodów i je opiniują pod tym właśnie kątem. W Stanach Zjednoczonych jest to Insurance Institute for Highway Safety (IIHS), który to właśnie zaopiniował Toyotę Corollę Cross.

Zobacz wideo Recenzujemy Toyotę Corollę w wersji kombi

Corolla Cross zdobyła najwyższe oceny Good we wszystkich sześciu testach zderzeniowych i bezpieczeństwa biernego. Są to czołowe zderzenie małą częścią przodu po stronie kierowcy i po stronie pasażera, czołowe zderzenie większą częścią przodu, uderzenie od boku, odporność dachu oraz test jakości foteli, w tym zagłówków, pod kątem zapewnienia ochrony głowy i szyi podczas wypadku.

Najwyższe noty Superior otrzymał także układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), zarówno pod względem skuteczności w zapobieganiu kolizjom z poprzedzającym samochodem, jak i z pieszymi.

W samochodach Toyoty PCS wchodzi w skład rozbudowanego zestawu systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense (TSS). Corolla Cross została standardowo wyposażona w trzecią generację tych systemów pod nową nazwą T-MATE, w której obok funkcji zapobiegania kolizjom z samochodami z przodu, pieszymi, rowerzystami i motocyklistami, układ PCS zawiera także system ograniczania przyspieszania przy małych prędkościach, system ostrzegania o pojazdach włączających się do ruchu (Intersection Cut-In Traffic Assist), poprawiony układ detekcji nadjeżdżających pojazdów (Oncoming Traffic Detection) oraz asystenta skrętu na skrzyżowaniach (Intersection Turn Assist).

Nagroda Top Safety Pick+, która została przyznana Corolli Cross była możliwa również dzięki przednim światłom. Corolla Cross ze światłami LED, funkcją doświetlania zakrętów i systemem automatycznych świateł drogowych otrzymała najwyższą notę Good. W amerykańskim cenniku crossovera w niższych wersjach wyposażenia są oferowane te same, bardzo wysoko ocenione światła LED, lecz bez funkcji doświetlania zakrętów. W tej konfiguracji IIHS przyznał oświetleniu Corolli Cross drugą najwyższą ocenę Acceptable.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.