Toyota z nagrodą Car Design Award 2022. Wyróżniono Compact Cruiser EV

Podczas Milan Design Week nagrodzono Compact Cruisera EV tytułem Car Design Award 2022. Wyróżnienie jest przyznawane nie tyle samochodowi, co zespołowi, który go stworzył.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Firmy motoryzacyjne lubią się chwalić przyznanymi im nagrodami. Toyota otrzymuje ich ostatnio całkiem sporo, a od niedawna może pochwalić się kolejną. Ich samochód koncepcyjny Toyota Compact Cruiser EV zdobył prestiżową nagrodę Car Design Award 2022 w kategorii samochodów koncepcyjnych.

Zobacz wideo W momencie wprowadzenia do sprzedaży wyglądała jak pojazd z przyszłości. Recenzujemy toyotę C-HR

Compact Cruiser EV został opracowany przez europejskie studio projektowe Toyota ED2 w Nicei i zaprezentowany po raz pierwszy w grudniu 2021 roku w hali Mega Web w Tokio.

ED2 zaprojektowało samochód koncepcyjny Toyoty jako odpowiedź na aktywny tryb życia młodych ludzi z miast. Auto w założeniu miało być praktyczne i podkreślać napęd na wszystkie koła oraz to, że jest pojazdem elektrycznym.

Nadwozie na różne sposoby nawiązuje do legendarnego Land Cruisera pierwszej generacji. Jest to widoczne w ikonicznej off-roadowej sylwetce i prostej formie nadwozia.

Toyota odebrała statuetkę Car Design Award w kategorii Concept Vehicles w czasie gali w ADI Design Museum w Mediolanie. Wręczenie nagród to impreza zorganizowana podczas Tygodnia Designu w Mediolanie i słynnej wystawy mebli Salone del Mobile.

Nagroda Car Design Award została zorganizowana po raz pierwszy w 1984 roku przez Fulvio Cintiego, założyciela i redaktora naczelnego magazynu Auto&Design. Wyróżnienie jest przyznawane w trzech kategoriach – Samochody produkcyjne, Samochody koncepcyjne oraz Język stylistyczny marki i spójność stylistyczna. We wszystkich trzech kategoriach znalazła się Toyota, nie tylko z Compact Cruiserem EV, ale także z Aygo X.

Laureatów Car Design Award wybiera międzynarodowe jury składające się z 11 ekspertów reprezentujących jedne z najbardziej prestiżowych magazynów motoryzacyjnych na świecie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.